piątek, lipca 20, 2012

CO TO SĄ PERSEIDY?

rój meteorytów

Witajcie,


Co roku mnie fascynują ale zazwyczaj nie miałam możliwości ich oglądać kiedy są najbardziej aktywne ze względu na niekorzystne zmiany w pracy :( Ale czym one są?

Persenoidy to rój meteorów pojawiający się regularnie każdego roku. Można je obserwować w dniach od 17 lipca do 24 sierpnia jednak najbardziej aktywne są pomiędzy 12 a 14 sierpnia.  W tym roku najwięcej będzie ich na naszym niebie 12 sierpnia w godzinach od 14 do 16.30. Niestety jest to niekorzystny czas ponieważ jest to dzień więc nie będą one tak widoczne. Myślę jednak, że warto wyjść na dwór i popatrzeć na niebo w nocy z 12 na 13 sierpnia. W czasie największej aktywności może ich spadać nawet 200 na godzinę. Mimo wszystko warto wyjść tej nocy i poobserwować niebo bo będzie można zobaczyć kilkadziesiąt spadających gwiazd na godzinę.

Widok jest przepiękny wręcz magiczny. Jeżeli nie macie tego dnia, tej nocy żadnych planów a nawet jeśli macie przystańcie na chwile i spójrzcie w niebo. Chwila wytchnienia i zachwytu będzie w tych warunkach niesamowita. Pomyślcie jak wyglądały by zaręczyny na tle rozgwieżdżonego nieba :)

Jeśli mi się uda to na pewno zrobię jakieś zdjęcia :)

rój meteorytów

Źródła zdjęć: (1) (2)
__________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA 


5 komentarzy:

 1. Chciałabym kiedyś takie coś zobaczyć. Przepiękne.

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczne niebo :)

  zapraszam:
  http://highwayy-to-hell.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. cięzko jest zrobić takie zdjęcia, ale powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !