niedziela, czerwca 05, 2016

"JEDYNY PIRAN NA IMPREZIE" | LINDSEY STIRLING

Witajcie,


Pamiętacie swoje dzieciństwo? Dzieciństwo pozbawione trosk, w którym jedynym zmartwieniem było czy wszyscy wyjdą na podwórko i w co będziemy się dzisiaj bawić? Dzieciństwo, w którym nie było nic niemożliwego, a wszystkie nawet najdziwniejsze pomysły można było zrealizować? Ja pamiętam i właśnie dzięki książce „Jedyny pirat na imprezie” miałam możliwość wspomnieniami do tego powrócić.

Autor: Lindsey Stirling
Tytuł: "Jedyny pirat na imprezie”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 02.06.2016
Liczba stron: 296
Kategoria: biografia, autobiografia


LINDSEY STIRLING

Książka „Jedyny pirat na imprezie” to biografia Lindsey Stirling. Dla tych, co nie wiedzą jest to światowej klasy skrzypaczka. Jednak nie jest ona zwykłą klasyczną skrzypaczką. To 30 letnia amerykańska skrzypaczka, wokalistka i tancerka – czyli jak to mówią człowiek orkiestra. Jest bardzo kreatywna, dzięki czemu na swoim kanale ma ponad 8 milionów subskrybentów.


FABUŁA I MOJA OPINIA

„Jedyny pirat na imprezie” to autobiografia Lindsey spisana w formie pamiętnika. Książka pokazuje całą drogę  skrzypaczki do osiągnięcia sukcesu, dodajmy niemałego sukcesu. Pokazuje w niej jak dzięki determinacji i wytrwałości stała się tym, kim teraz jest i znajduje się dokładnie w tym miejscu swojej kariery. Poprzez książkę pokazuje, że bycie innym nie jest złe, a jeśli w siebie uwierzymy możemy tą inność przekłuć w sukces.

Osobiście uwielbiam skrzypce, przez co uwielbiam muzykę Lindsey, która w nie klasyczny, a zupełnie inny młodzieżowy sposób przedstawia swoją muzykę. Dzięki książce poznałam ją lepiej i jeszcze bardziej polubiłam, bo pokazuje to jak bardzo szaloną, sympatyczną i zwariowaną jest osobą i jakie szalone ma podejście do życia. Podoba mi się również umieszczenie w książce wielu prywatnych zdjęć autorki, dzięki czemu przybliżamy się do niej i jej życia jeszcze bardziej. Lindsey w swojej książce pokazuje, że warto mieć marzenia i warto je realizować.  Warto ufać swojej intuicji i dążyć do spełnienia swoich marzeń nawet, jeśli ktoś powie nam, że to głupie, czy na naszej drodze pojawią się jakiekolwiek przeszkody.


W swojej biografii Lindsey na każdej stronie wspomina przeróżne wydarzenia z jej prywatnego życia od czasów dzieciństwa aż do teraz. To właśnie dzięki książce poznajemy „gwiazdę” od zupełnie innej, prywatnej strony. Poznajemy w niej, jaka była i to jak zaczęła rodzić się w niej ta wielka pasja do skrzypiec. Dowiadujemy się również jak rozpoczęła się jej przygoda z wielkim światem ze sceną i amerykańskim „Mam talent!”. 

Musimy jednak wiedzieć, że życie nie zawsze jest kolorowe. Że na swojej drodze nie raz spotkamy przeszkody w postaci kłopotów i problemów. I takich fragmentów również nie zabrakło w książce Lindsey, w której opowiada ona o swoich problemach m.in. z zaburzeniami odżywiania, bo to właśnie one zmieniły jej życie i podejście do świata.


„Jedyny pirat na imprezie” pisana jest fajnym prostym i młodzieżowym językiem, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Uważam, że książka będzie niesamowitą gratką dla fanów skrzypaczki, ale i nie tylko, Myślę, że powinno po nią sięgnąć wiele młodych osób, aby wiedzieć, że niezależnie od wszystkiego, jeśli się chce to po prostu można. Książka jest swojego rodzaju przesłaniem dla każdego. Pokazuje, że warto marzyć i walczyć o swoje marzenia, ale i że trzeba kochać i akceptować samego siebie takiego, jakim się jest.  Nie zależnie, co myślą o nas inni i jakie mają o nas zdanie, powinniśmy podążać za głosem swojego serca i nie dać się stłamsić. Warto jednak pamiętać, że nic w życiu nie jest za darmo i tylko dzięki ciężkiej prac i wiary we własne możliwości będziemy w stanie coś osiągnąć.


Za możliwość przeczytania "Jedyny piran na imprezie" pragnę podziękować wydawnictwu Feeria Young
Książkę zakupić możecie na stronie EMPIKU.


_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

2 komentarze:

  1. Uwielbiam Lindsey, jej grę, teledyski <3 Nie wiedziałam, że wydała książkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś bardzo często słuchałam jej muzyki :)

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !