sobota, listopada 12, 2016

"OGIEŃ ZA OGIEŃ" | JENNY HAN, SIOBHAN VIVIAN

OGIEŃ ZA OGIEŃ

Witajcie,


"Ogień za ogień" to kolejna część serii po "Ból za ból" autorstwa Jenny Han i Siobhan Vivian. Po zakończeniu ostatniej części byłam bardzo ciekawa co autorki mogę jaszcze wymyśleć i czym mnie zaskoczyć. Tak naprawdę historia trzech głównych bohaterek jeszcze się nie skończyła. W pierwszej części fabuła była bardzo mroczna, tajemnicza i co ważne wciągająca. Myślę zatem, że po tak naprawdę ciekawej pierwszej części warto dowiedzieć się co teraz los szykuje wszystkim trzem głównym bohaterką.

Autor: Jenny Han, Siobhan Vivian
Tytuł: "Ogień w ogień”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 27.10.2016
Liczba stron: 488
Kategoria: literatura młodzieżowa

OGIEŃ ZA OGIEŃ


FABUŁA


Trzeba przyznać, że trzy główne bohaterki są od siebie szalenie różne i tak naprawdę niewiele mają ze sobą wspólnego. Lilli to typ księżniczki należącej do tych "popularnych" z którymi każdy chce się przyjaźnić i których każdy zna. Kat natomiast jest jej całkowitym przeciwieństwem. To typ buntowniczki, która nie przejmuje się niczym i robi tylko i wyłącznie to co chce. Ostatnią z nich jest Mary - bardzo wyciszona i spokojna samotniczka. Łatwo zatem zauważyć, że każda z nich różni się od siebie całkowicie. Jest jednak jedna rzecz, która ją zdecydowanie bardzo łączy i spaja Jest to niewątpliwie sekret, o którym nikt nie powinien się dowiedzieć.  

OGIEŃ ZA OGIEŃ

W końcu bohaterki otrzymały to co chciały- zemściły się. Jednak jak się okazuje zemsta nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać, ponieważ dręczy je poczucie winy za to co zrobiły. Dodatkowo obawiają się, że ich tajemnica może wyjść na jaw, a tego zdecydowanie by nie chciały. Niestety jedną z nich kierują dodatkowo inne uczucia. Jednej z nich to nie wystarcza bo jej zdaniem wymierzona kara jest niewystarczająca. Misternie budowany plan nie do końca się udał. Wszystkie chciały poczuć satysfakcję z realizacji swojego planu jednak to co czują już po wszystkim nie jest do końca tym o czym marzyły. To uczucie jest na tyle nieprzyjemne, że postanawiają opracować nowy plan, który pozwoli im w pełni osiągnąć cel, który sobie zamierzyły. Po raz kolejny zawierają więc pakt. Teraz jednaka są bardziej doświadczone i wiedzą co robić żeby nie popełnić błędów.

OGIEŃ ZA OGIEŃ

MOJA OPINIA


Przyznam szczerze, że autorką nie brakuje weny i wyobraźni. Idealnie odnajdują się w świecie zdrad, kłamstw i intryg. Oprócz motywu tajemnicy wręcz idealnie dopracowanego na uwagę zasługują zmiany jakie przeszły główne bohaterki. W każdej z nich od wypadku Reev'iego widać bardzo dużą zmianę. Lilli stała się bardziej charakterna. To na jej barki spadła lwia część nowego planu, dzięki czemu właśnie teraz pokazała na co dokładnie ją stać. Kat nadal wprowadza zamieszanie i chaos. Teraz jednak możemy zobaczy jaką mimo wszystko jest subtelną osobą. Dodatkowo na każdym kroku pokazuje jak dobrą i lojalną jest przyjaciółką. Mary natomiast cała ta tajemnica nie daje spokoju.jednak to również dzięki niej i przyjaźni z dziewczynami stara się walczyć ze swoją nieśmiałością. Ta przyjaźń staje się dla niej najważniejsza. 

OGIEŃ ZA OGIEŃ

Tak samo jak w pierwszej części, książka pisana jest prostym i zrozumiałym językiem. Całość skierowana jest w głównej mierze dla młodzieży jednak na pewno wielbiciele intryg i tajemnic znajdą w niej coś dla siebie. Co ciekawe ta mała wyspa, na której toczy się akcja przypomina mi trochę miejsce, w którym teraz mieszkam. Tutaj każdy każdego zna co choć czasem przydatne często bywa też kłopotliwe, bo choćbyśmy chcieli się ukryć, odizolować, schować czy ukryć tajemnice to jest to znacznie trudniejsze niż w większym mieście gdzie jest się raczej anonimowym. 

Również tak samo jak w pierwszej części całość pisana jest z perspektywy wszystkich trzech głównych bohaterek. Każdy rozdział przedstawia punkt widzenia każdej z dziewczyn. Taki sposób pisania daje nam możliwość szerszego spojrzenia na całą sprawę. W tym wszystkim podoba mi się również zachowanie w całości bardzo dynamicznej akcji i niepewności co do tego co wydarzy się na kolejnych stronach książki. Cała książka przepełniona jest intrygami, tajemnicami i nieczystymi zagraniami. Tutaj z pozoru niewinne działania wymykają się spod kontroli i niosą za sobą bardzo poważne skutki. 

"Ogień za ogień" jest kontynuacją, dodajmy bardzo dobrą kontynuacją książki "Ból za ból", która na nowo dotyka rozpoczętego w pierwszym tomie tematu. Podoba mi się, że autorki rozkręcają się z tomu na tom coraz bardziej. Aż strach pomyśleć czego możemy się spodziewać w kolejnej części.

OGIEŃ ZA OGIEŃ


Za możliwość przeczytania "Ogień za ogień" bardzo dziękuję wydawnictwu Feeria Young.
Książkę możecie kupić na stronie Empik.
OGIEŃ ZA OGIEŃ
__________________________________________

POZDRAWIAM KATARZYNA

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy pomysł na fabułę!

    OdpowiedzUsuń
  2. zgadzam się a autorki rozkręcają się z książki na książkę więc może być tylko lepiej :)

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !