poniedziałek, marca 13, 2017

"SZKLANY PANTOFELEK" | SARAH MLYNOWSKI

Szklany pantofelek

Witam,


Abby i Jonah choć początkowo nie za bardzo byli przekonani do magicznego lustra, które znaleźli w piwnicy swojego domu. Teraz jednak wszystko się zmieniło i obydwoje zaczynają wręcz zabiegać o jego względy, nachalnie dzień w dzień próbując je "obudzić". Tęsknią za Śnieżką i bajowym światem, w którym niedawno byli. Co noc zakradają się do piwnicy jednak lustro wciąż milczy i nie reaguje na ich trzykrotne pukania. Do czasu, bowiem w pewnym momencie lustro po raz kolejny przenosi ich do świata baśni, w którym po raz kolejny nie mało namieszają. Co na nich czeka tym razem?
______________________________________________________________________________________________________

Autor: Sarah Mlynowski
Tytuł: "Magiczne Lustro. Szklany pantofelek”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 15.03.2017
Liczba stron: 168
Kategoria: opowiadania, opowieści
______________________________________________________________________________________________________

Tym razem rodzeństwo bardzo szybko orientuje się do jakiej baśni trafiło. Jednak nie jest to taki standardowy Kopciuszek jakiego my znamy. Tutaj jakby wszystkie postacie i charaktery są całkowicie pozmieniane. Podoba mi się tutaj to, że wróżka chrzestna nie jest typową wróżką chrzestną, która za pośrednictwem swojej czarodziejskiej różdżki spełnia wszystkie życzenia. Ta wróżka zachęca do tego, aby działać bo dzięki temu, że postawimy sobie wyzwanie, któremu będziemy starali się sprostać spełnimy swoje marzenia, zyskujący przy tym uznanie innych osób. Bo właśnie osoby dążące samodzielnie co założonego celu powinno się naśladować i pochwalać ich zachowanie.

Tak samo jak w przypadku magicznego lustra i tutaj okładka zdradza nam tematykę całego wnętrza lektury. Dziewczynka, myszki, dynia i ten sławetny szklany pantofelek. Kopciuszek jak nic! Swoją drogą kto by nie chciał być jak kopciuszek, której życie w jednej chwili za sprawą czarodziejskiej różdżki całkowicie się zmienia. Kto by nie chciał być dziewczyną, która przechodzi totalną metamorfozę i z szarej myszki staje się przepiękną księżniczką.

Szklany pantofelek

W "Szklanym pantofelku" tak samo jak w poprzedniej części czyli w "Najpiękniejszej w świecie" książka nie jest pisana w bardzo dziecinny sposób choć jakby się mogło wydawać to głównie do dzieci jest skierowana. Jest taka "lekka", przyjemna i dodatkowo bardzo zabawna. Dzięki wspaniałej historii i uśmiechowi, który cała treść przywołuje na twarz książkę czyta się błyskawicznie i naprawdę przyjemnie.

Podoba mi się również, że obie książki dzięki cudownej opowieści niosą za sobą jakiś przekaz. Nie są to tylko suche opowiastki czytane dla zabicia czasu ale książkami, które niosą za sobą jakiś morał. Tak jak pierwsza część "Najpiękniejsza w świecie" mówiła o tym, aby działać i mieć odwagę spełniać swoje marzenia tak "Szklany pantofelek" pokazuje, aby działać samodzielnie i nie czekać, aż ktoś poda nam wszystko na tacy.

Polecam Wam obie te książki, zdecydowanie. Osobiście jeśli będę miała taką możliwość chętnie przeczytam kolejną część. Nie zastanawiajcie się ani chwili i koniecznie sięgnijcie po tą pozycję.

Szklany pantofelek

___________________________________________________________________________________________________________

Za możliwość przeczytania "Magiczne lustro. Szklany Pantofelek" bardzo dziękuję wydawnictwu Feeria Young.
Książkę możecie kupić na stronie Empik.


_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

2 komentarze:

  1. Czasem fajnie jest się oderwać od świata dorosłych i przenieść w bardziej baśniowy świat :) Tak opisałaś, aż zachciało mi się przeczytać :)

    http://dermoblogg.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo się ciesze i jak najbardziej zachęcam do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !