piątek, maja 02, 2014

CIEKAWE MIEJSCA | RIO CELESTE SKY BLUE RIVER

RIO CELESTE SKY BLUE RIVER

Witajcie,


Tym razem zabiorę Was w moją internetową podróż na Kostarykę. Pokaże Wam dzisiaj chyba najpiękniejszą rzekę na świecie. Jej specyficzny kolor jest bajeczny przez co jest ona wyjątkowa. Nie wiedziałam, że zwykła rzeka może być aż tak spektakularna i magiczna.

Rio Celeste to chyba najpiękniejsza rzeka na świecie. Znaleźć możemy ją na Kostaryce na północy kraju w Parku Narodowym Wulkanu Tenorio. Jest wyjątkowa dzięki swojemu kolorowi ale i całej otoczce zieleni, która tworzy iście bajeczny obraz.

RIO CELESTE SKY BLUE RIVER
ŹRÓDŁO: ANYWHERE COSTARICA
         
Prawda, że piękna? Ten intensywnie niebieski kolor jest efektem reakcji chemicznej zachodzącej w wodzie. Na początku rzeka nie różni się niczym od innych czystych rzek, ma krystalicznie czysty kolor. Idąc jednak dalej na pewnym odcinku spotyka się ona z innym strumieniem w miejscu nazywanym Borbollones (bulgocący strumień). I w tym momencie zaczyna się magia. Węglan wapnia łączy się z wydobywającą się z dna rzeki wodą z gorącego źródła bogatą w siarkę, nadając rzece tak intensywnie niebieski kolor.

RIO CELESTE SKY BLUE RIVER
ŹRÓDŁO: ANYWHERE COSTARICA
         
Podziwiając Rio Celeste, możemy znaleźć również gorące źródła ogrzewane wulkanicznymi gazami oraz niesamowity wodospad. Jego wysokość sięga 30 m, a całość spada właśnie do tego błękitnego basenu. Jak przystało na lasy deszczowe całość okraszona jest niesamowicie piękną i bajkową tropikalną przyrodą. Rzeka znajduje się na terenie Parku Narodowego Wulkanu Tenorio. Oznacza to tym samym, że podziwiać możemy jednocześnie wspomniany wulkan Tenorio.

RIO CELESTE SKY BLUE RIVER
ŹRÓDŁO: RIO CELESTE HIDEWAY HOTEL
    
Miejsce to może być jednak w pewien sposób zwodnicze bowiem gorące źródła w pewnych momentach stają się zbyt gorące. Z dna rzeki raz na jakiś czas wyrzucane są wulkaniczne gazy, których temperatura osiąga nawet 600 stopni Celsjusza!

RIO CELESTE SKY BLUE RIVER
ŹRÓDŁO: DESTINATIONS ADVENTURE
   

Na zakończenie filmik z youtube pokazujący to przepiękna miejsce.
__________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

7 komentarzy:

 1. jejku jakie cudowne miejsce *.* aż chce się tam jechać : )

  OdpowiedzUsuń
 2. moja siostra była na kostaryce, aż tej małej małpie zazdroszcze!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowniee ^^ Jaka szkoda, że u nas, w Polsce nie ma takich miejsc ;/
  No ale w końcu od tego mamy wakacje i "ciepłe kraje" ;)

  zapraszam: jackdanielsky.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Och jak pięknie ! Kolejne miejsce do odwiedzenia :) I kolejna motywacja do tego, żeby oszczędzać pieniądze i ich nie wydawać :) Zwykle takie posty omijam, ale Twój mnie niesamowicie zaciekawił, bo napisałaś o czymś pięknym w bardzo interesujący sposób :) Pozdrawiam cieplutko ! ;*

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post!

  http://closertotheedgeblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. również muszę się gdzieś internetowo wybrać;)

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !