czwartek, maja 01, 2014

ANIMOWANA HISTORIA POLSKI

Witajcie,


Dzisiaj znowu mam dla Was ciekawy film. Myślę, że dzisiejsze święto jest dobrym momentem właśnie na takiego typu prezentację. Jest to krótkometrażowy film animowany z 2010 roku. Jego autorem jest Tomasz Bagiński, który przedstawia w nim wybrane fakty z historii Polski. Film jest rewelacyjny i przejmujący. Pokazuje jak waleczny jest nasz naród i jak wiele musiał przejść. Prace nad tym filmem trwały rok, a on sam znalazł się wśród 33 produkcji spełniających wymagania niezbędne do tego aby ubiegać się o nominację do Oskara w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany w roku 2010. Niestety nagrody nie otrzymał, a szkoda. Z punktu widzenia Polaka czyli mnie na to zasługiwał. Produkcje została jednak wyróżniona nagrodą Animago jako najlepsza wizualizacja również w 2010 roku. Dodatkowo film ten reklamował Polskę na światowej wystawie Expo w 2010 roku w Szanghaju. Film jest niezwykłą podróżą w czasie, pokazującą 140 wydarzeń, w których udział bierze 500 animowanych postaci z różnych epok.

Pamiętam, że ja nie lubiłam historii w szkole. Żałuje jednak, że nie miałam takich pomocy naukowych w szkole. Gdybym mogła korzystać z podobnych filmów podczas nauki byłaby ona przyjemnością. Jeśli jeszcze nie oglądaliście to obejrzyjcie. Ja uważam, że warto.


__________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

10 komentarzy:

 1. Widziałam ten filmik - jest świetny. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo lubiłam historię w gimnazjum. Niestety w liceum zraziłam się przez nauczycielką... Zabieram się do oglądania filmiku i zapraszam do mnie :).

  OdpowiedzUsuń
 3. wow that is an awesome short movie! love it, thanks for sharing <3

  Letters To Juliet

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie widziałam tego filmiku, ale chętnie obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oglądałam i jest dość fajnie zrobiony :)

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo ciekawa forma przyswajania wiedzy : ) lubię to!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny post ! :D Zapraszamy do nas ♥ http://wercza-pacia-sandra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. byłam na tym w kinie akurat na zajeciach o kinematografii :)

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !