środa, sierpnia 26, 2015

MAGICZNE TUNELE | ULICA RUA GONCALO DE CARVALHO

Witajcie,


Niepowtarzalna zielona rzeka drzew wśród miejskich zabudowań. Odrobina magi w pośpiechu codzienności. Myślę, że tymi dwoma zdaniami można byłoby opisać to magiczne miejsce. Zdecydowanie zasługuje na miano najpiękniejszej ulicy świata. O czym mowa? Zapraszam do Brazylii, w której w ramach serii o magicznych tunelach odwiedzimy miasto Porto Alegre.

ŹRÓDŁO: RSVLTS
   
Rua Gonçalo de Carvalho to z pozoru jest to zwykła ulica bez żadnych zabytków jednak to co ją wyróżnia to zdecydowanie ilość porastających ją drzew. Na odcinku pół kilometra rośnie ich tu ponad sto. Mowa o drzewach tipuana. Ich rozłożyste konary gęsto wykończone liśćmi, bajecznie rozkładają się nad ulicą i chodnikiem tworząc przepiękny tunel z drzew. Spacer tą ulicą na pewno jest relaksujący, ponieważ chroni od słońca tworząc przyjemny chłód, zasłania wszystkie budynki i separuje ulicę w pewien sposób od reszty miasta. 

ŹRÓDŁO: PORTOIMAGEM
    
Za tą piękną ulice możemy być wdzięczni niemieckim browarnikom, którzy posadzili drzewa tipuana na tej ulicy. Niewiele jednak brakowała, aby drzewa zostały wycięte. Wszystkiemu winna mogła być galeria handlowa, która potrzebowała miejsca na szczęście burmistrz Porto Alegre, dzięki stanowczej interwencji mieszkańców miasta wycofał się z tego pomysłu. Bardzo dobrze, bo teraz moglibyśmy nie cieszyć się pięknym widokiem tej magicznej ulicy.

ŹRÓDŁO: AMUSING PLANET
   
ŹRÓDŁO: TOP DYCHA
     
ŹRÓDŁO: ECO - FOR YOU
      

Może zainteresują Was, któreś książki?

__________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

2 komentarze:

  1. Rzeczywiście, ten szpaler drzew wygląda imponująco.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowny tunel drzewny, jak dobrze że powstrzymano od jego likwidacji. Ciekawy post moja droga :-)

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !