niedziela, maja 28, 2017

"CHŁOPAK Z INNEJ BAJKI" | KASIE WEST

chłopak z innej bajki

Witajcie,


Główną bohaterką jest Cymen. Nie da się nie zauważyć, że ma dość dziwne poczucie humoru, przez co m.in. nie ma zbyt dużego grona znajomych. Trzeba przyznać, że stara się twardo stąpać po ziemi i zdecydowanie nie jest typem marzycielki. Nie robi planów na przyszłość i nie stara się oczekiwać od życia zbyt wiele. Żyje chwilą, dniem dzisiejszym i cieszy się tym co trwa tu i teraz.

Jak każda nastolatka uczy się i chodzi do szkoły, jednak po szkole pracuje w sklepie swojej mamy z porcelanowymi lalkami. Została sama z mamą od czasu, kiedy jej ojciec je porzucił, przez co nie miała nawet szansy go poznać. To spowodowało, że Caymen delikatnie powiedziawszy nie przepada za bogatymi ludźmi, dlatego też, kiedy w sklepie pojawia się Xander, bardzo przystojny chłopak z bogatej dzielnicy, Caymen w ogóle się nim nie interesuje. Niemniej jednak jak się okazuje im więcej czasu ze sobą spędzają tym lepiej zaczynają się poznawać i jak się okazuje chłopak nie jest takim typowym „snobem”, za którego miała go Caymen.


______________________________________________________________________________________________________

Autor: Kasie West
Tytuł: "Chłopak z innej bajki”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 10.05.2017
Liczba stron: 352
Kategoria: literatura młodzieżowa
______________________________________________________________________________________________________

MOJA OPINIA


Bardzo się cieszę, że po raz kolejny miała możliwość spotkać się z twórczością Kasie West, bo to było naprawdę bardzo miłe spotkanie. Uwielbiam jej powieści, ponieważ się lekkie i bardzo przyjemnie. Czyta się je jednym tchem i z niewątpliwym zaciekawieniem. Jak się łatwo możecie domyślić i tak było tym razem.  „Chłopak z innej bajki” tak jak poprzednie jej książki to urocza historia, która choć skierowana do nastoletnich odbiorców spodoba się również ciut starszym odbiorcom. Mnie Kasie zdecydowanie urzekła po raz kolejny.

chłopak z innej bajki

Nie da się nie zauważyć, że autorka Kasie West ma wyjątkowy talent do pisania tego typu powieści. Lekkość i prostota, z jaką udaje jej się przenieść myśli na papier są naprawdę godne naśladowania. Zawsze (tak samo jak i w tym przypadku) udaje jej się bardzo umiejętnie stworzyć wszystkie wątki miłosne, które w jej książkach niewątpliwie odgrywają pierwsze skrzypce. W „Chłopaku z innej bajki” bardzo przyjemnie opisane jest rodzące się uczucie między Caymen a Xanderem. Naprawdę miło jest oglądać rodzące się między nimi uczucie. To taka trochę historia jak z bajki o Kopciuszku. On przystojny i bogaty zakochuje się w dziewczynie, która pomaga w pracy swojej mamie. Istna bajka, nieprawdaż?

A okładka? Dla mnie jest cudowna. Ciepła i naprawdę bardzo przyjemna. Kiedy na nią patrzę od razu kojarzy mi się z ciepłym przyjemnym dniem oblanym promieniami zachodzącego słońca. Kojarzy mi się z naprawdę fajnymi wakacyjnymi wspomnieniami z dawnych czasów. Na pewno sięgnęła bym po tą książkę, kiedy zobaczyłabym ją na półce w księgarni.

„Chłopak z innej bajki” to bardzo przyjemna i lekka opowieść na ciepłe wiosenne popołudnie. Idealnie sprawdza się w połączeniu z zieloną trawą, cieniem drzewa, słońcem i mrożoną kawą – sprawdzone połączenie. Czytając ją zrelaksujecie się i odprężycie odpoczywając od codziennych spraw. Nawet nie zauważycie, kiedy skończycie ją czytać dosłownie jednym tchem.___________________________________________________________________________________________________________

Za możliwość przeczytania "Chłopak z innej bajki" bardzo dziękuję wydawnictwu Feeria Young.
Książkę możecie kupić na stronie Empik.
_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

2 komentarze:

  1. Ja jestem wielbicielką horrorów, kryminałów i takie klimaty, ale raz na jakiś czas lubię coś z innego gatunku. Ta książka mnie zaciekawiła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie książki więc z chęcią bym po nią sięgnęła :)

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !