środa, czerwca 28, 2017

"PIOSENKI O DZIEWCZYNIE" | CHRIS RUSELL

Witajcie,


Główną bohaterką jest Charlie Bloom, która zdecydowanie nie należy do grona popularnych uczniów. Jest bardzo spokojna, skryta i zdecydowanie stroni od jakiegokolwiek towarzystwa. Bezpiecznie i dobrze czuje się jedynie za obiektywem swojego aparatu. Pewnego dnia dostaje wiadomość od dawnego znajomego ze szkoły, który za sprawą popularnego show Make or Breake stał się członkiem jednego z najpopularniejszych boysbandów Fire & Lights. Olly bo tak się nazywa chłopak prosi w wiadomości Charlie, aby wykonała kilka zdjęć jego zespołu za kulisami. Oczywiście od razu odmawia  na szczęście ma przyjaciół, którzy sprawiają, że koniec końców wciela się w profesjonalnego fotografa. Właśnie w tym momencie zaczyna się jej największa przygoda. Szybko wpada w wir całego tego muzycznego życia i zaprzyjaźnia się z członkami zespołu. Jednak do jednego z nich zaczyna czuć coś więcej i czuje, że pomiędzy nią a Gabem jest coś wyjątkowego. Co ciekawe wszystkiego jego teksty są właśnie o niej, ale ona ma wrażenie jakby teksty tych piosenek poznała już dawno na kartkach notatnika jej nieżyjącej mamy. Co kryją w sobie te teksty i jaki jest związek pomiędzy obojgiem?


______________________________________________________________________________________________________

Autor: Chris Rusell
Tytuł: "Piosenki o dziewczynie”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 14.06.2017
Liczba stron: 384
Kategoria: literatura młodzieżowa
______________________________________________________________________________________________________

MOJA OPINIA


Zacznę może tak, choć pewnie będzie to aż nazbyt oczywiste: uwielbiam tą książkę! Zacznijmy od tego, że sama uwielbiam książki, w której w jakiś sposób przewija się wątek fotograficzny. Sama choć tylko amatorsko to uwielbiam robić zdjęcia dlatego dobrze mi się czyta książki o postaciach, które moją takie same pasja i upodobania jak i ja.

"Piosenki o dziewczynie" to początkowo taka troszkę, no tyci tyci historia o Kopciuszku. Ona szara myszka, a on bożyszcze nastolatek, idol z popularnego boysbandu. I wydawać się mogło, że tak to się wszystko skończy, że on odmieni jej życie, że ona przy nim rozkwitnie i otworzy się na życie i ludzi. Może i tak ale nie do końca. Ta książka skrywa bowiem w sobie sekret i coś bardziej głębszego niż widać na pierwszy rzut oka.Podoba mi się, ze książka nie jest oderwana od rzeczywistości. Wszystko co się wydarzyło na stronach książki nie jest niemożliwe do przeżycia w realnym życiu. Dzięki temu jeszcze lepiej się ją czytał i łatwiej jest utożsamiać się z jej bohaterami, którzy jak każdy posiadają jakieś wady. Co ważne są przy tym intrygujący. Oczywiście jednych lubi się mniej jednych bardziej ale tak przecież jest zawsze. Bardzo podobało mi się w jaki sposób przedstawieni zostali oni w książce. Dzięki niej strona po stronie okrywaliśmy ich historie, charaktery, upodobania ale i tajemnice.

Co ważne tak książka jest niesamowicie wciągająca. Z każdą kolejną stroną trudniej było mi się oderwać od czytania. Im bardziej rozwijała się akcja chciała czytać więcej i więcej, żeby wiedzieć co za chwilę się wydarzy

Okładka jest kolorowa i od razu kojarzy się z muzyka. Na samym środku znajduje się zdjęcie z polaroida, na którym jest uśmiechnięta dziewczyna w słuchawkach a w tle rozbłyskują kolory mieniącej się płyty CD.

"Piosenki o dziewczynie" to książka, którą zdecydowanie można, a wręcz trzeba polecić. Idealnie nadawać się będzie na ten lekki czas. Polecam zdecydowania! Przy niej letnie popołudnie na pewno nie będzie stracone i upłynie w doborowym towarzystwie.___________________________________________________________________________________________________________

Za możliwość przeczytania "Piosenki o dziewczynie" bardzo dziękuję wydawnictwu Feeria Young.
Książkę możecie kupić na stronie Empik.
_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

1 komentarz:

  1. Lubię takie oderwane od rzeczywistości książki ;)

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !