czwartek, stycznia 22, 2015

"IDEALNE ŻYCIE" | KATARZYNA KOŁACZEWSKA

idealne zycie katarzyna kolaczewska blogspot

Witajcie,

Nadrabiam książkowe zaległości. Książki przeczytane, zdjęcia zrobione ale oczywiście nie opisane. Trzeba to zmienić. Koniecznie. Dlatego też dzisiaj sobie poczytamy.


Idealne życie, świetna praca i wzorowa rodzina - czasami to tylko pozory. Zastanawiałeś się kiedyś jak dobrze znasz swoich najbliższych, rodzinę i przyjaciół? Czy możesz powiedzieć, że wiesz o ich życiu wszystko? Wiesz co ich trapi, z jakimi problemami się zmagają i co ważne czy i jak możesz im pomóc? Właśnie na te pytania odpowiada ta książka. Poprzez swoją treść zachęca do tego, abyśmy spojrzeli trochę głębiej i dalej, poza zakres swoich oczu, abyśmy dostrzegli właśnie to co nie jest widoczne dla naszych oczu.

idealne zycie katarzyna kolaczewska blogspot


W książce przedstawione są dwie siostry bliźniaczki Ewa i Elżbieta. Przedstawiające dwa odmnienne światy. Ewa jest dyrektorem w poważanej firmie medycznej, ma syna studiującego w Londynie i męża Szymona z którym tworzy małżeństwo jak z obrazka. Ewa natomiast jest zwykłą dziewczyną z Sandomierza, w którym żyje skromnie wraz z mężem, trójką dzieci i matką. Nie zajmuje tak wysokiego stanowiska jak siostra i nie zarabia tak dużo jak ona. Jest zwykłą nauczycielką, która aby podreperować budżet domowy udziela korepetycji, Dla Ewy siostra ma idealne życie. Ma wzorową rodzinę, kochającego ją męża i bardzo dobry status majątkowy przez co żadnych problemów finansowych. Pewnego dnia jednak Elżbieta popełnia samobójstwo. Dla siostry jest to potężny cios w samo serce, to tak jakby wraz ze śmiercią Eli odeszła połowa jej samej. Nie potrafi zrozumieć co stało się jej perfekcyjnej siostrze, że posunęła się do samobójstwa. Ta nierozwiązana zagadka staje się dla niej teraz głównym celem i priorytetem. Postanawia pojechać do domu Elżbiety i jej męża, aby tam odnaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania. Jak się okazuje to co potem odkrywa Ewa zdaje się być całkowicie odmienne od jej wyobrażenia dotyczącego życia siostry. Bańka mydlana pryska. Rzeczywistość się zmienia, a życie jak się okazuje dla nikogo nie jest łaskawe.

Większość z nas nie jest zadowolona z naszego życia. Nie jesteśmy szczęśliwi, bo żyjemy w przekonaniu, że inni mają lepiej. Często kogoś podziwiamy i zazdrościmy mu rodziny, pozycji, ubrań czy majątku. Oceniamy go tak naprawdę tylko po tym co widzimy lub po tym co ta osoba chce abyśmy zobaczyli. Zastanówmy się jednak czy dobrze znasz tą osobą i naprawdę wszystko o niej wiesz. Może się okazać, że ta cała otoczka to tylko bańka mydlana w środku której toczy się prawdziwa walka. Książka daje do myślenia, aby zastanowić się zarówno nad swoim życiem jak i naszych najbliższych. Nawołuje do tego, abyśmy spojrzeli właśnie dalej niż zasięg naszego wzroku. Bo często tak naprawdę mimo, że łączy nas z kimś bliska więź to nie o wszystkim musimy wiedzieć. Wstyd czy strach czy wiele innych elementów być może blokują wyznania o dręczących kogoś problemach. Zastanówmy się nad łączącymi nas relacjami i dbajmy o naszych najbliższych.

Zdecydowanie polecam Wam tę książkę.

__________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA 

6 komentarzy:

 1. Pierwszy raz ją widzę. Zaciekawiła mnie fabuła.

  OdpowiedzUsuń
 2. daje do myślenia....warta orzeczytania

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa pozycja, ja aktualnie zaczytuję się w niedawnych noblistach:) dziękuję za wizytę u mnie i zaproszenie do siebie, będę wpadać - obserwuję i zachęcam do częstszych wizyt u mnie, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej autorki. Książka raczej nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z dziką przyjemnością przeczytam :) nie tylko ze względu na świetną recenzję, ale też dlatego, że polskich autorek nie potrafię sobie odpuścić :)

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !