piątek, sierpnia 11, 2017

"POPIÓŁ ZA POPIÓŁ" | JENNY HAN & SIOBHIAN VIVIAN

popiół za popiół

Witajcie,


W kolejnej części spala się już wcześniej rozpalony ogień na popiół. Wszystkie części serii "Ogień za ogień" skupiają się wokół zemsty, którą pałają trzy licealistki Mary, Kate i Lilly. W ostatniej części Mary pokazuje swoje prawdziwe oblicze, zmieniając się diametralnie. Nagle z nieśmiałej dziewczyny zmienia się w osobę wręcz opętaną zemstą, stając się jednocześnie bardziej odważną, mściwą i tajemniczą. Kat i Lilliy starają się za wszelką cenę powstrzymać. Jak wiadomo każda zemsta jest słodka i przynosi niemałą satysfakcję. Jednak im dłużej zbieramy w sobie gniew, nienawiść  i rozpalając w środku coraz mocniejszy ogień w pewnym momencie możemy nie być w stanie tak łatwo go ugasić. Tak właśnie jest z Mary, Kate i Lilly, które za wszelką cenę chciały zadośćuczynić krzywd które zostały im wyrządzone. To właśnie to uczucie zmieniło ich i ich życie na zawsze. Ukierunkowały się na jeden cel i to jemu podporządkował całe życie. Cała ta sytuacja nie może jednak trwać wiecznie i w końcu musi znaleźć swój finał. Czy jednak Mary, która poznała prawdę o sobie będzie w stanie odsunąć od siebie to płonące w niej uczucie zemsty? W tej części dziewczyny w końcu zrozumieją swój błąd i będą się starały go naprawić. Niestety choć bardzo chcemy niektóre błędy są już nie do naprawienia.

popiół za popiół

______________________________________________________________________________________________________

Autor: Jenny Han, Siobhian Vivian
Tytuł: "Popiół za popiół"”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 20.07.2017
Liczba stron: 376
Kategoria: literatura młodzieżowa


___________________________________________________________________________________________


popiół za popiół

Autorki bardzo dobrze odnajdują się w temacie zemsty i nienawiści. Z niebywałą znajomością tematu pokazują jak pragnienie zemsty przesłania całkowicie świat. Ukierunkowując się tylko na ten cel tracimy zdolność racjonalnego myślenia. W pewnym momencie możemy nawet przestać odbierać świat takim jaki jest naprawdę. Zemsta staje się  najważniejsza do tego stopnia, że błagania czy przeprosiny osób na których chcemy się zemścić nie mają już żadnego znaczenia. Liczy się tylko zemsta, która rozpala ogień bardzo trudny do opanowania i ugaszenia.

Okładka książki zachowana jest w tej samej tematyce co pozostałe okładki z tej serii. Widzimy na niej trzy główne bohaterki wpatrzone w czytelnika po których wyrazach twarzy już widać, że w książce czekają na nas niemałe emocje i napięcie.

Seria "Ogień za ogień" nie jest moją ulubioną serią jaką miałam okazję czytać i nie wywołuje u mnie tak wielkiego uwielbienia jak chociażby seria Dimili. Niemniej jednak książkę dobrze się czyta. Ja rzadko czytam taką tematykę ale tutaj podoba mi się sposób wykreowania pojęcia zemsty. Ciekawie jest obserwować właśnie jak zemsta wpływa na człowieka i jak bardzo pod jej wpływem człowiek się zmienia. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wielką siłę ma zemsta i co ważne jak wielkie niesie ze sobą konsekwencję. Czytając tą książkę warto pochylić się nad tym problemem, dodajmy przemyślanym i bardzo ciekawie wykreowanym przez autorki książki Jenny Han i Siobhian Vivian.

Całość niewątpliwie trzyma w napięciu, czasami też szokuje i denerwuje. Naprawdę warto ją przeczytać. Nie wahajcie się ani chwili i koniecznie sięgnijcie po tą pozycję.

popiół za popiół

___________________________________________________________________________________________________________

Za możliwość przeczytania "Popiół za popiół" bardzo dziękuję wydawnictwu Feeria Young.
Książkę możecie kupić na stronie Empik.
__________________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNAWCZEŚNIEJSZE KSIĄŻKI Z TEJ SERII3 komentarze:

 1. Nie przepadam za literaturą młodzieżową, ale moja córka bardzo chętnie po taką sięga :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja też, zdecydowanie wolę czytać o swoich równolatkach

  OdpowiedzUsuń
 3. Magdalena Kocikowska17 sierpnia 2017 20:41

  obecnie czytam książkę, o podobnie brzmiącym tytule 'wet za wet' :) to typowy kryminał :)

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !