sobota, stycznia 25, 2014

JAK ZMIENIĆ WYGLĄD KOMENTARZY NA BLOGU?Witajcie,


Staram się cały czas doskonalić bloga aby w wyglądnie i sposobie funkcjonowania spełniał moje oczekiwania i wymagania. Żeby był idealny. Pomyślałam zatem, że podzielę się z Wami sztuczkami, które odnalazłam w Internecie i które wdrożyłam na moim blogu. Może komuś z Was się przydadzą. Może tego czegoś ktoś właśnie usilnie szukał..

Zmiany zaszył w wyglądzie komentarzy pod postami, a konkretnie zmiany dotyczące wyglądu moich komentarzy. Teraz moja odpowiedź m.in na wasze komentarze wygląda w taki sposób:

blog komentarze

Chodzi mi głównie o obrazek widniejący przy moim komentarzu w prawym górnym rogu i ramkę, która go otacza. Aby tego dokonać musimy trochę poszperać w naszym kodzie html. Ja dopiero uczę się tego ustrojstwa, dlatego też zawsze wcześniej robię kopię zapasową mojego szablonu i wszystkich ustawień - na wypadek czego! Jest to takie moja zabezpieczenie, że jakby coś się nie udało to bez problemu przywrócę mojemu blogowi normalny wygląd. Dlatego też jeśli zaczniecie coś zmieniać zawsze zróbcie sobie taką kopię zapasową.

Wchodzimy zatem w szablon naszego bloga i otwieramy edytowanie kodu html. Znajdujemy w nim (za pomoce ctrl + f) fragment:
</body>
I dokładnie tuż nad nim wklejamy następujący tekst:

<script src='http://code.jquery.com/jquery-latest.js'/><!-- ss highlight author starts --><script>$(function() {function highlight(){$('.user.blog-author,.ssyby').closest('.comment-block').css('border', 'dashed blue 1px').css('background','#F0A2A2 url("LNK DO TŁA/IKONKI")top right no-repeat').css('padding', '10px');}$(document).bind('ready scroll click', highlight);});</script><!-- ss highlight author ends -->

W przypadku border czyli obramowania możemy utworzyć je w postaci:

 • linii przerywanej - dashed 
 • kropek - dotted 
 • linii ciągłej - solid 

Oraz jej grubość zmieniając parametr 1px na dowolnie inny np. 2px, 3 px itd.

Backgroud natomiast dotyczy w tym przpadku tła. W miejscu LNK DO TŁA/IKONKI kopiujemy link, który bezpośrednio odnosi nas do rysunku, który ma się wyświetlać przy naszym komentarzu. Może on być oczywiście stworzony samodzielnie. Warto jednak pamiętać aby jego wymiary wynosiły 45px x 45px. W przeciwnym razie dłuższy tekst komentarza może nam nachodzić na naszą grafikę.

Możemy zaszaleć również z kolorami zarówno ramki jak i tła. Ja mam obramowanie niebieskie, a tło białe. Wy natomiast możecie dobrać te kolory dowolnie. Przydatnym przy tym będzie link do kodów z kolorami. Wybieracie interesujący Was kolor i wklejacie w odpowiednie miejsce.

Mam nadzieję, że komuś się to przyda. Miłej zabawy...

Jeszcze raz zapraszam na moją książkową wyprzedaż.


_________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA


20 komentarzy:

 1. Chyba muszę to wypróbować!
  Bo wtedy moje odp będą się wyrózniały

  OdpowiedzUsuń
 2. ja nie umiem sama nic zmieniać w tych kodach html, chociaż chciałabym znać sie na tym i móc stworzyć ciekawy wygląd bloga ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez się nie znam ale metodą prób i błędów można coś fajnego wyczarować. Szablon można zapisać i zawsze do niego wrócić, a w internecie jest dużo ciekawych rozwiązań. Zachęcam, bo warto :)

   Usuń
 3. Mi się na pewno przyda. Jak tylko skończy się sesja na pewno wypróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, daj znać jakie będą efekty :)

   Usuń
 4. fajne, od razu wyróżnia się twój komentarz :D obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie masz to zrobione z tym "Autorka". :))

  kammage12.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne! ale chyba nie mam do takich rzeczy cierpliwości :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja do wszystkiego dochodziłam sama, oczywiście z pomocą innych blogów, na których mogłam znaleźć kody :) Dobrze,że są tacy ludzie,którzy ułatwiają nam życie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Prrzydatne dla raczkujacych:) zapraszam na bloga :) http://agg89k.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 9. Po ostatnich zabawach, kiedy to usunęłam sobie z bloga wszystkie zdjęcia teraz boję się już czegokolwiek dotknąć;P A szkoda, bo czuję ogromną potrzebę zmian:/

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja sie nie mogę przekonać do czapek, po prostu mnie denerwują, wole kaptur :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale super,że dałaś taki post spróbuję tez tak zrobić:):):) bardzo mi się to podoba:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawy post i bardzo pomocny. Ja nadal mam obawy przed ingerowaniem w kod html. Wiem, że istnieje opcja "kopia zapasowa", chyba będę musiała w końcu się przemóc;).

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !