poniedziałek, czerwca 09, 2014

CIEKAWE MIEJSCA | HITACHI SEASIDE PARK

HITACHI SEASIDE PARK

Witajcie,


Japonia jest krajem, który ma wielki szacunek dla natury. Dlatego też  ramach moich internetowych podróży chciałabym Was zaprosić do odwiedzenia kolejnego ciekawego miejsca właśnie z Japonii. Dzisiaj celem naszej podróży będzie kolejny z 3 cudownych japońskich parków. O pierwszym Ashikaga Flower Park opowiadałam Wam już jakiś czas temu. Dzisiaj przyszedł czas na kolejny. Równie piękny i magiczny.

HITACHI SEASIDE PARK
ŹRÓDŁO: CONCIERGE TRAVEL
    
Hitachi Seaside Park znajduje się w pobliżu miasta Hitachinaka w prefekturze Ibarki. Jest to bardzo popularne dla turystów miejsce słynące z niebieskich wodolistów (nemophilas). Jest ich tam mnóstwo - co roku kwitnie ich tam ok. 5 mln, tworząc piękne kwiatowe dywany. Podobne do tych z brytyjskich lasów - Bluebels wood. Okres ich kwitnienia jest nazywany "Nemopilia Harmonia".

Park ma łącznie powierzchnię ok 190 ha zatem na jego obszernym terenie znajdują się nie tylko wodolisty ale i inne równie piękne gatunki. Dużą część terenu pokrywają również mietelniki żakule uformowane w kuliste formy, które w październiku zmieniają iolor na szkarłatny. Jest ich tam ok. 3,5 ml i sięgają do wysokości ok. 1 m. W parku znajdują się również żonkile, 170 odmian tulipanów, kwitnących wśród sosen.

HITACHI SEASIDE PARK
ŹRÓDŁO: BREATHTAKING-PLACES
                      
Dodatkowo ze wzgórza rozpościera się piękny widok nie tylko na cały park ale również na pobliski Ocean Spokojny. Atrakcji jest jeszcze więcej. Oprócz podziwiania kwiatowych kompozycji znaleźć możemy też diabelski młyn, szlaki rowerowe, staw z fontanną, odwzorowany tradycyjny domek japoński oraz kilometry ścieżek po których można się poruszać kolejką. Wstęp nie jest drogi, gdyż osoba dorosła płaci 400 jenów czyli tylko ok. 12 zł.

Park jest niesamowicie kolorowy i przepiękny. W każdą porę roku wygląda zupełnie inaczej . Wiosną jest niebieski, latem zielony i czerwony, natomiast jesienią dominuje odcień pomarańczowego. Zobaczcie sami. 

HITACHI SEASIDE PARK
ŹRÓDŁO: EAT DRINK TRAVEL REPEAT
          
HITACHI SEASIDE PARK
ŹRÓDŁO: ROCEKT NEWS 24
         
HITACHI SEASIDE PARK
ŹRÓDŁO: BEST AMAZING PLACES ON EARTH
                             

__________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

10 komentarzy:

 1. wow jak chciałabym się tam znaleźć, cudowne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym kiedyś odwiedzić to miejsce. Jest piękne :).

  OdpowiedzUsuń
 3. cudowne miejsca!
  http://zielonoma.blogspot.it/2014/06/yellow.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne widoki. Z chęcią bym się tam znalazła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Magia,cudownie :)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 6. Japonia to jeden z krajów o których odwiedzeniu marzę. Może kiedyś się uda.

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !