sobota, maja 28, 2016

"OD ZŁEJ DO PRZEKLĘTEJ" | KATIE ALENDER

OD ZŁEJ DO PRZEKLĘTEJ

Witajcie,


Dzisiaj po raz kolejny zabiorę Was do mrocznego świata, w którym dwie siostry walczą z demonami. W pierwszej części "Złe dziewczyny nie umierają" Kasey została nawiedzona przez złego ducha. Na szczęście Alexis udało się uratować siostrę, która umieszczona została w zakładzie psychiatrycznym. Tym razem jednak role się odwrócą, bo w kolejnej części to właśnie Kasey będzie ratować swoją siostrę Alexis. Co wydarzy się tym razem? I jak z mrocznymi siłami poradzą sobie siostry?

Autor: Katie Alender
Tytuł: "Od złej do przeklętej”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 18.05.2016
Liczba stron: 460
Kategoria: horror


OD ZŁEJ DO PRZEKLĘTEJ

FABUŁA


Kasey nareszcie wraca po leczeniu, ze szpitala do domu. Nie jest jednak tą dawaną Kasey, wydaje się być jakaś inna i przygaszona. Po powrocie do szkoły nawiązuje ona nowe znajomości, co wzbudza podejrzliwość Alexis i jej chłopaka Cartera, ponieważ nowe koleżanki do tej pory traktowały ją jak powietrze. Dziewczyny wspólnie zakładają klub Promyczek, stając się jednocześnie eleganckie i radosne. Dzięki nim Kasey zaczyna dbać o siebie i lepiej się uczyć. Oczywiście jak wszystko w tej serii nic nie dzieje się bez przyczyny. Sprawcą wszystkiego jest znaleziona przez nie prastara księga, za pomocą której przywołały na ten świat ducha Aralta. Alexis coraz bardziej przeczuwa, że dzieje się coś złego i wie, że koniecznie musi interweniować, dlatego też wraz ze swoją przyjaciółką składają ślubowanie i również dołączają do klubu. Gdy jednak Alexis składa przysięgę z ręką na prastarej księdze wszystko całkowicie się zmienia.


OD ZŁEJ DO PRZEKLĘTEJ

MOJA OPINIA

"Od złej do przeklętej" to kolejna część spisanej dla młodzieży mrocznej opowieści o duchach. Książka już od samego początku dodaje lekkiego dreszczyku szczególnie, kiedy czyta się ją późno wieczorem, w deszczowy dzień, samej w domu. Wczuwając się w klimat książki nie raz można poczuć na rękach gęsią skórkę. Mimo, że nie jestem fanką tego typu pozycji to muszę przyznać, że książkę czyta się z dużym zaciekawieniem. Dobrze stopniowane napięcie sprawia, że chce się wiedzieć coraz więcej i więcej.

Czytając kolejne strony zagłębiamy się "po same uszy" w fajny mroczny klimat do którego idealnie pasują wykreowani przez Katie Alender bohaterowie. Nie byłabym sobą, gdybym nie odwołała się do okładki, która muszę przyznać jest jeszcze bardziej mroczna niż przy pierwszej części. Postać dziewczyny i jej spojrzenie jeszcze przed przeczytanie przyprawia o gęsią skórkę. Myślę, że książka spodoba się nie tylko wielbicielom duchów i paranormalnych zjawisk.

Jak Alexis poradzi sobie ze złym duchem i głosem w głowie, który każe jej robić naprawdę złe rzeczy? Koniecznie sprawdźcie!!


OD ZŁEJ DO PRZEKLĘTEJ

OD ZŁEJ DO PRZEKLĘTEJ


Za możliwość przeczytania "Od złej do przeklętej" pragnę podziękować wydawnictwu Feeria Young
Książkę zakupić możecie na stronie EMPIKU.


_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

7 komentarzy:

 1. To dopiero historia ! Interesujaca i niezwykla, chetnie ja przeczytam:-) Pozdrawiam Cie serdecznie, Kasiu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie mroczne klimaty zawsze mnie kuszą. Jeśli będę miała okazję to na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam pierwszej części, o tej nie słyszałam. Ale podejrzewam, że książka bardzo by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią bym przeczytała, bo do tej pory kojarzę wyłącznie horrory p. Kinga. :-)

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !