poniedziałek, czerwca 16, 2014

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE | SANZHI

Witajcie,


Dzisiaj zabiorę Was do miejsca przeklętego. Czeka nas zatem mała internetowa podróż z lekkim dreszczykiem emocji. Miejsce to zostało niedawno zburzone, niemniej jednak cała otoczka, która go dotyczy jest bardzo ciekawa.

Kompleks w Sanzhi powstał w 1978 roku, kiedy to władze Tajwanu oraz przedsiębiorcy podjęli decyzję o zbudowaniu o zbudowaniu kompleksu wypoczynkowego  na północnym wybrzeżu. Wszystko po to, aby ożywić ten rejon. Podjęto zatem decyzję, że ulokowany zostanie on  w mieście Nowe Tapej, a konkretnie w dzielnicy Sanzhi. Teren na którym powstawał, był wręcz idealny do takiego typu przedsięwzięć. Sam koniec wybrzeża z widokiem na morze - wprost bajka. Takie warunki miały przyciągnąć tych najbogatszych mieszkańców kraju oraz zagranicznych turystów.

ŹRÓDŁO: TRAVEL TICKETS
              
ŹRÓDŁO: NOTCOT
        
ŹRÓDŁO: NOTCOT   
                       
Dużą kwotę pieniędzy zainwestowano tutaj w architekturę. Jest to kompleks wypoczynkowy, na terenie którego znajduje się pełno futurystycznych budowli. Jednopiętrowe domy pomalowane na jaskrawe kolory przypominały pojazdy obcych, a mieszkania urządzone były z wykorzystaniem luksusowych materiałów. W środku kompleksu znajdowało się również kilka basenów z zjeżdżalniami oraz fontann.

Niestety kompleksu nigdy nie otwarto. W 1980 roku przerwano budowę. Powodem tego były liczne wypadki. W trakcie jego powstawania miało bowiem miejsce kilka śmiertelnych wypadków przez co zaniechano dalszych prac. Aurę tajemniczości potęgowały dodatkowo opowiadania miejscowych, co do dziwnych okoliczności, w których zdarzały się wypadki podczas budowy. Przez wypadki obiekt zaczął mieć złą sławę, a przedsiębiorstwo zajmujące się jego budową zaczęło mieć kłopoty finansowe. Żaden inwestor nie chciał już wkładać swoich pieniędzy w miejsce, które mogło być przeklęte. Plotki o tym fakcie podsycały dodatkowo media. 

ŹRÓDŁO: ABNF
          
ŹRÓDŁO: SKY SCRAPER CITY
         
ŹRÓDŁO: SKY SCRAPER CITY
         
Przyczyn jego nawiedzenie dopatrywano się między innymi w fakcie, że obiekt budowany został w miejscu gdzie wcześniej znajdował się cmentarz holenderskich żołnierzy. Po przerwaniu budowy zniszczono również wszystkie zapisy z przebiegu prac, żeby pozbyć się odpowiedzialności. Nie jest znany nawet architekt, który zbudował Sanzhi. Miejsce to do dziś uznawane jest za przeklęte tym samym w 2008 roku podjęto decyzję o wyburzeniu całego obiektu. Futurystyczny kompleks miał być przyszłościowym i bardzo luksusowym miejscem, a popadł w całkowita ruinę. Niemniej jednak władze postanowiły wykorzystać teren pozostały po kompleksie. Nadal miał być on atrakcyjnym miejscem turystycznym.Ma tutaj bowiem powstać kolejny nadmorski kurort z prawdziwego zdarzenia z parkiem wodnym, hotelami oraz oraz wieloma atrakcjami. Ze względu na fakt, że teren może być naprawdę przeklęty decyzja ta budzi wiele kontrowersji. 

Sanzhi zniknęło z powierzchni ziemi ale kto wie czy duchy zmarłych robotników nie będą straszyć gości nowego kurortu?ŹRÓDŁO: GONG ZHU MAIJA
      
ŹRÓDŁO: STIKWYRM
                 
ŹRÓDŁO: PHOTORATOR
                                 
__________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

4 komentarze:

 1. jakoś wcale mi się nie podoba to miejsce ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny blog!
  zapraszam do siebie :) carolinenailart.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Historia jak z jakiegos mrocznego filmu ;) Nigdy nie słyszałam o tym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę przerażająca historia - tak czy siak chcialabym się choć na chwilę wybrać :D

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !