wtorek, lutego 17, 2015

CIEKAWE MIEJSCA | SALAR DE UYUNI

Boliwia
Witajcie,

Dzisiaj przygotowałam post dla miłośników soli. Odwiedzimy największą solniczkę na świecie. Zajmuje ona powierzchnię 12 000 km2 i zawiera w sobie aż 10 bilionów ton soli. Mowa o pewnym solnisku, podmokłym i wilgotnym terenie z zasoloną woda. Solar de Uyuni dzięki cieniutkiej warstwie wody przypomina ogromne, sięgające aż po horyzont lustro.Boliwia


To przepiękne słone lustro znajduje się w Boliwii na wysokości 3 653 m.n.p.m. Dawniej w tym miejscu znajdowało się Lago Minchin czyli prehistoryczne słone jezioro, pokrywające większość południowo zachodniej Boliwii. W centralnej części zbiornika warstwa soli przekracza aż 10 metrów. Kiedy nie pada deszcz solnisko pokrywa warstwa wysuszonej soli natomiast w porze deszczowej na powierzchni znajduje się warstewka wody tworząc niespotykany efekt lustra. 

Boliwia


Jest to przepiękne miejsce. Magiczna atrakcja turystyczna w Boliwii. Odbijające się w nim niebo stwarza efekt jakbyśmy dosłownie chodzili w chmurach, kiedy jednak świeci słońce dosłownie oślepia nas swoim blaskiem odbijającym się od minerałów. Co ciekawe słone lustro w Boliwii jest tak dokładne, że wykorzystuje się je do kalibracji satelitów. Na terenie solniska znajdują się również fluorescencyjne jeziorka zabarwione przez minerały z okolicznych gór. Choć moje oczy przy odbijaniu słońca mogłyby tego nie znieść chciałabym odwiedzić to miejsce. Zadziwiające jest jakie piękne zakamarki kryje nasza ziemia oraz jak zdolna i kreatywne jest matka natura.

Boliwia

Boliwia

Boliwia

Boliwia

Boliwia

Boliwia

Boliwia

Boliwia

Boliwia

Boliwia

Boliwia

Boliwia

Bliwia

Bliwia

Bliwia


Źródła zdjęć: (1)  (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18)
__________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA 

1 komentarz:

  1. PRAWIE JAK nasze Morskie Oko, od niego też się tak odbija :D

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !