niedziela, lutego 28, 2016

"WIECZNA" | C. C. HUNTER

Witajcie,


Jakiś czas temu miałam okazję recenzować książkę „Odrodzona” z serii „Wodospadów cienia. Po zmroku”. Dzisiaj przyszedł czas na kolejną część, czyli „Wieczną”. Po raz kolejny, zatem przeniesiemy się do Wodospadów Cienia, które są schronieniem, azylem i szkołą, mającym za zadanie pomóc młodym ludziom uporać się z ich dość specyficzną innością.

Autor: C. C. Hunter
Tytuł: "Wieczna”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 17.02.2016
Liczba stron: 375
Kategoria: fantastyka, fantasy


FABUŁA


W tej części po raz kolejny odkrywamy przygody Delli. Tym razem musi ona poradzić sobie z nowymi mocami, ale i wyzwaniami oraz uczuciami. Steve wyjeżdża do elitarnej szkoły dla zmiennokształtnych, a jej parterem zostaje Chase, za pośrednictwem JBF, które przydziela ich do nowego zadania. Poprzez tą rozłąkę Della ma w końcu zdecydować, z kim chce być.  Co dziwne łączy ją z Chasem dość specyficzna więź, której nie potrafi zrozumieć. Sytuacji dodatkowo nie polepsza duch, który nawiedza zarówno ja jak i Chase, przekazując im te same wizje. Mają oni za zadanie uratować dwójkę, przetrzymywanych gdzieś młodych wampirów, którzy mogą niebawem umrzeć. Na domiar złego jak bumerang powraca do Delli przeszłość, z którą musi się zmierzyć. Odkrywa ona, bowiem szokujące fakty o przeszłości swojego ojca, co zmienia i przekreśla wszystko, co do tej pory jej zdaniem było prawdą. Pytanie pozostaje tylko jedno: Czy Della będzie w stanie udźwignąć ten cały ciężar, który na nią spadł.


MOJA OPINIA


Książka jest bardzo tajemnicza i trzyma czytelników w napięciu do samego końca, pozostawiając na zakończenie mnóstwo pytań i oczywiście żadnych konkretnych odpowiedzi. Trzymanie w napięciu autorka ma zdecydowanie opanowane do perfekcji. Odpowiednio dawkuje nam informacje oraz powoli odkrywa tajemnice, co coraz bardziej intryguje czytelnika.


To typowo młodzieżowa książka, w której poznajemy tzw. „trójkąt miłosny” i która otwiera przed nami zupełnie nowy świat. Oprócz świata „nie z tej ziemi” poznajemy również temat typowo młodzieżowy jak właśnie młodzieńcza miłość, złamane serce, ale i smutek oraz strata. To połączenie świata fantastyki z codziennymi i często poważnymi problemami.  Jeśli lubicie światy wampirów, światy fantastyki i opowieści zupełnie inne pełne napięcie i emocji koniecznie sięgnijcie po tą książkę.

Za książkę "Wiecznej" pragnę podziękować wydawnictwu Feeria Young
Książkę zakupić możecie na stronie EMPIKU.


_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

1 komentarz:

  1. Dawno nie czytałam o wampirach, więc mogłabym się skusić.

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !