wtorek, lipca 18, 2017

"FRIENDZONE" | SANDRA NOWACZYK

Witajcie,


Książka "Friendzone" opowiada o przyjaźni damsko - męskiej pomiędzy Tatum i Griffinem. Obydwoje mają swoje drugie połówki jednak nie wyobrażają sobie życia bez siebie wzajemnie, będąc dla siebie jak brat i siostra. Potrafią dbać o swoją przyjaźń i pielęgnować ją każdego dnia. Łączy ich naprawdę wielka i prawdziwa przyjaźń, dzięki czemu zawsze mogą na siebie liczyć i być ze sobą absolutnie szczerzy. Wszystko ułożyło się im pięknie, jak w bajce. Jednak czy taki stan może trwać wiecznie? Czy nie stanie się coś co zachwieje łączącą ich przyjaźń?

Niestety wszystko w jednej chwili zmienia się podczas balu. Wystarczył jeden pocałunek, który sprawił, że ich świat dosłownie się zawalił. Cały ład i porządek jak na pstryknięci, w jednej chwili odszedł w zapomnienie. Wszystko odmieniło się o 180 stopni. Obydwoje już nie potrafią ze sobą rozmawiać, a nawet przebywać razem w jednym miejscu. Coś się zmieniło, a oni nie dość, że nie umieją zrozumieć co tak naprawdę się wydarzyło to zdecydowanie nie potrafią sobie z całą tą sytuacją poradzić. Coś się zmieniło, a oni jakby przejrzeli na oczy...

______________________________________________________________________________________________________

Autor: Sandra Nowaczyk
Tytuł: "Friendzone”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 05.07.2017
Liczba stron: 408
Kategoria: literatura młodzieżowa
______________________________________________________________________________________________________MOJA OPINIACała książka pisana jest z perspektywy dwóch głównych bohaterów, dzięki czemu dokładniej możemy poznać każdego z nich. Dzięki takiemu sposobowi prowadzenia narracji w książce możemy lepiej poznać uczucia bohaterów oraz motywy jakie nimi kierowały przy podejmowaniu konkretnych decyzji. Możemy lepiej wczuć się w ich psychikę, ich życie oraz sposób myślenia. To pozwala również lepiej poznać niewątpliwie trudny czas jakim jest bycie nastolatką/kiem. Każdy przez ten okres przeszedł i myślę, że każdy wie z czym się on w ogóle wiąże. To trudny czas kiedy młody człowiek próbuje odnaleźć się w świecie ze swoimi uczuciami i emocjami. Jest to też czas w którym tak łatwo jest ulec pokusom wszelkiego rodzaju. Właśnie w taki okresie znajdują się główni bohaterowie, próbując odnaleźć się w sytuacji, która ich spotkała. Nie są już co prawda dziećmi, a też nie zaliczają się jeszcze do świata dorosłych przez co na pewno wybrnięcie z tej sytuacji jest znacznie trudniejsze. Nie mają doświadczenia dorosłych przez co nowa sytuacja jest dla ich pod każdym względem trudna.

Język pisania jest prosty czasami aż za prosty, więc na pewno nie będziemy mieli problemów z zagłębieniem się w lekturze. Wszystko to dostosowane jest do wieku bohaterów, który ta młoda, 17 letnia autorka dobrze zna. Co ważne od książki bije istotna szczerość. Nic nie jest tutaj przesadzone i podkoloryzowane. Bohaterowie jak każdy mają zalety, wady i umieją uczyć się na własnych błędach przez co są jeszcze bardziej realni. Podoba mi się jak przedstawieni zostali bohaterowie, którzy stają się bardziej dojrzali, dochodząc do coraz mądrzejszych wniosków. Rozwijają się, dorastają i uczą na stronach książki..

Sama okładka nie wzbudza u mnie przyznam żadnych emocji. Nie jest jakoś specjalnie powalająca. Jest prosta i moim zdaniem niezbyt przykuwająca uwagą. Niemniej jednak jak to się mówi nie ocenia się książki po okładce.

"Friendzone" to naprawdę bardzo fajna książka, którą warto przeczytać. Jest to naprawdę fajna opowieść. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się infantylna i banalna to tak naprawdę kryje w sobie coś więcej. Dlatego właśnie zachęcam Was jak najbardziej abyście po nią sięgnęli i się w niej zatracili.


___________________________________________________________________________________________________________

Za możliwość przeczytania "Friendzone" bardzo dziękuję wydawnictwu Feeria Young.
Książkę możecie kupić na stronie Empik.
_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

3 komentarze:

 1. Wielopokoleniowo 318 lipca 2017 23:11

  Hmm, sama nie wiem, czy to coś dla mnie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam, ale jak dla mnie nie bardzo. Wolę nieco inną tematykę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa propozycja :)

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !