sobota, lipca 01, 2017

"KSZTAŁT GRUSZKI" | MAGDALENA KOŁOSOWSKA

magdalena kołosowska

Witajcie,


Nieszczęścia lubią się przyciągać – to wiadomo. Sama tego doświadczyłam nie raz podobnie jak dwudziestosiedmioletnia Iga Przybyłowicz, która na raz: straciła pracę, a facet z którym planowała ślub ją zostawił co gorsza czyszcząc dodatkowo jej konto bankowe. Jedno nieszczęście przyciąga drugie – to udowodnione. Wszystko to sprawiła, że odsunęła się od wszystkich. W samotności z dala od rodziny i przyjaciół starała się uleczyć wszystkie rany. Całkowicie zniknęła nawet z portali społecznościowych, aby dosłownie nikt nie był jej w stanie znaleźć. Nie chciała odpowiadać na miliony pytań, nie chciała w kółko powtarzać tego samego. Jest jednak ktoś kto się o nią martwi.

Pewnego dnia, kiedy wraca do domu pod drzwiami zastaje dawnego przyjaciela, który brakiem wieści o niej postanawia sam osobiście niespodziewanie i bez żadnej zapowiedzi sprawdzić co się stało. Iga i Paweł Nowacki znają się od przedszkola, a przyjaźń i więź, która ich łączy trwa już od najmłodszych lat. On zawsze był przy niej, a ona zawsze mogła na niego liczyć. Kiedy mieli po siedem lat Idze zmarła matka i to właśnie on ją wspierał i dbał o nią w tym trudnym czasie. Dlaczego więc zerwała z nim kontakt i nie dawał żadnego znaku życia?

magdalena kołosowska

Jak zakończy się ich spotkanie? Jak się okazuje zupełnie inaczej niż obydwoje się tego spodziewali. Niestety z samego rana ich drogi się rozchodzą i każde zaczyna powrotem żyć własnych życiem. On wraca do Marleny a ona wyjeżdża do Gdańska. Ten wieczór nie pozostaje jednak bez zapomnienia.  Choć Iga i Paweł nie spotykają się przez kilka lat to tego wieczoru stało się coś co nieodwracalnie ich połączyło. Po kilku latach Iga wraca do rodzinnego Krakowa choć jak się okazuje nie jest sama…
______________________________________________________________________________________________________

Autor: Magdalena Kołosowska
Tytuł: "Kształt gruszki”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 16.06.2017
Liczba stron: 328
Kategoria: literatura obyczajowa, romans
______________________________________________________________________________________________________

magdalena kołosowska

MOJA OPINIA


W kwestii okładki. Niesamowicie bardzo brakuje mi na tej okładce gruszki. Sama w sobie jest bardzo ładna, estetyczna i taka lekka, zwiewna idealnie wpasowująca się w letni klimat. No ale musicie sami przyznać – aż prosi się, aby wkomponować gdzieś w nią jakąś soczystą gruszeczkę.

Osobiście muszę przyznać, że książka bardzo spodobała mi się już po opisie, bo to są zdecydowanie moje czytelnicze klimaty. Pisana jest w niesamowicie lekko sposób dzięki czemu książkę można pochłonąć całą na raz i chcieć jeszcze więcej i więcej. Ciekawe dialogi i dobra akcja sprawiają, że książka staje się jeszcze bardziej interesująca i intrygująca. Co ważne nie brakuje w niej również niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji, które tylko dodają książce tej szczypty magii, którą ja osobiście bardzo lubię.

Podobają mi się bohaterowie, którzy moim zdaniem są bardzo dobrze wykreowani. Podoba mi się w ogóle cała ta historia, która została na stronach książki przedstawiona. Na pewno nie jest to łatwy temat i trudne przeżycie dla bohaterki, których nikt na pewno nie chciał by doświadczyć na własnej skórze. Czasami wybory Igi mogą nas denerwować i możemy przeklinać w duchu jej decyzje. Nie wiemy jednak jak sami zachowalibyśmy się w podobnej sytuacji i czy mimo wszystko nie podjelibyśmy podobnych, a wręcz takich samych decyzji?

magdalena kołosowska


Powiem po prostu: Fajna książka! Ale tak naprawdę fajna. Ja lubię takie pozycje i pochłaniam je z wielką ochotą. Nie zastanawiałabym się więc ani chwili polecając Wam tę pozycję na letni czas choć w sumie i nie tylko na letni, bo czy z dobrą książka ważna jest pogoda za oknem czy pora roku? ZDECYDOWANIE NIE!

___________________________________________________________________________________________________________

Za możliwość przeczytania "Kształt gruszki" bardzo dziękuję wydawnictwu Feeria Young.
Książkę możecie kupić na stronie Empik.
_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

2 komentarze:

  1. recenzja bardzo fajna, ale książka nie w moim guście :)

    OdpowiedzUsuń
  2. takitammotyl6 lipca 2017 21:59

    Brzmi bardzo fajnie, coś co lubię ;) a raczej lubiłam, bo póki co nie mam czasu na czytanie, niestety.
    Ale skoro obie lubimy takie tematy może też mogłabym ci coś polecić z mojej skromnej biblioteczki ;)

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !