czwartek, sierpnia 03, 2017

"UROK GRACE'ÓW" | LAURE EVE

Witam,


Książka opowiada historię River, która należy do tych "nowych w mieście" i na pierwszy rzut oka w żaden sposób nie wyróżnia się wśród jej rówieśników. River jest typem mola książkowego, który dodatkowo nie potrafi porozumieć się ze swoją mamą. Obecnie żyje tylko z nią ponieważ jej ojciec niespodziewanie odszedł i zostawił je same. Jak się pewnie domyślacie nic nie jest takim jakim się wydaje i ta z pozoru zwyczajność kryje w sobie coś więcej.

W miasteczku River mieszka rodzina Grace, którą całe miasto podziwia i z którą każdy chciałby się zaprzyjaźnić czy chociażby zapoznać. Jest to najbogatsza rodzina w mieście więc nie ma w tym nic dziwnego, że każdy chciałby być przez nich choć dostrzeżony i wspólnie z nimi pławić się w ich blasku. Nie ma się zatem co dziwić, że dzieci z tej rodziny czyli bliźnięta Thalia i Fenrin oraz ich młodsza siostra Summer są w szkole równie sławni i lubiani. Oczywiście jak zawsze znajdą się i tacy którzy im zazdroszczą i ich nienawidzą. Rodzina traktowana jest wręcz jak celebryci czy bogowie. Również River nie potrafi przejść obok nich obojętnie, również chciałaby być przez nich choć zauważona. Niestety nie jest to takie proste bo jak zwrócić na siebie uwagę, kiedy jest się całkowicie zwyczajną i niczym niewyróżniającą się osobą. Nagle jednak River zaprzyjaźnia się z Grace’ami, co lepsze zaczyna bywać w ich domu i tym samym poznawać ich sekrety. Koniecznie chce odkryć co sprawia, że wszystkich tak ciągnie do tej rodziny, podejrzewając ich nawet o magię i czary. Czy River potwierdzi swoje podejrzenia i uda jej się odkryć tajemnicę tej przyciągającej jak magnes rodziny?


______________________________________________________________________________________________________

Autor: Lure Eve
Tytuł: "Urok Grace'ów"”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 19.07.2017
Liczba stron: 408
Kategoria: fantastyka, fantasy


___________________________________________________________________________________________

Trzeba przyznać, że autorka potrafi trzymać w napięci czytelnika. Praktycznie przez całą książkę bardzo dobrze buduje napięcie nie odkrywając do końca tajemnicy książki. Dzięki temu czytelnik bardzo długo nie dostaje żadnych konkretnych i ostatecznych odpowiedzi, a takie prowadzenie akcji sprawia, że tym bardziej chce się tą książkę czytać i poznawać. No bo jak tu nagle skończyć lekturę, kiedy chce się więcej i więcej, aby tylko poznać odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Muszę przyznać, że cała ta historia wciąga już od pierwszej strony, a z każdą kolejną chcemy więcej i więcej. To tak trochę jakbyśmy nagle sami znajdowali się pod urokiem tej sławnej rodziny, chcąc przebywać z nimi choć w lekturze nieustannie.


Okładka jest cudna. Podoba mi się niesamowicie. To zdecydowanie moje klimaty i kiedy zobaczyłabym ja na półce w księgarni bez chwili zastanowienia popędziłabym w jej kierunku. Ta kolorystyka i styl boho bijący od okładki zauroczył mnie całkowicie.

Jeśli spodziewacie się bijącej od książki magii pełnej wiedźm, czarowników i olbrzymich czarów rodem z Harrego Pottera to jesteście w błędzie. Tutaj cała ta magia przedstawiona jest w bardzo subtelny sposób. Mieszając się ze światem szkolnym łączy się z nim idealnie, dzięki czemu nie jest wciskana na siłę, a książką nie jest nią przesycona. Mnie taka magia urzekła niesamowicie.

„Urok Grace’ów”  niesamowicie ciekawi i intryguje. Już sama okładka zachęca do tego aby do niej zajrzeć, a pomyślcie co dopiero czeka na nas w środku. To taka klimatyczna książką idealna na wieczór z kubkiem gorącego kakao pod ręką.___________________________________________________________________________________________________________

Za możliwość przeczytania "Urok Grace'ów" bardzo dziękuję wydawnictwu Feeria Young.
Książkę możecie kupić na stronie Empik.

__________________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA


3 komentarze:

  1. bardzo lubię fantastykę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie moje klimaty, ale jak ktoś lubi fantastykę to na pewno będzie zachwycony :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Faktycznie okładka jest tak piękna, ze pewnie skusiłabym się na tą książkę tylko i wyłącznie dla niej :) Ale widzę, że i treść przypadłaby mi do gustu ;)

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !