wtorek, października 25, 2016

"GUPI MUZG" | DR DEAN BURNETT

Witajcie,


Uwielbiam kiedy nauka  jest fajna, kiedy poznawanie nowych rzeczy i zdobywanie nowej wiedzy jest zabawne. Wtedy bowiem nauka przychodzi szybko i łatwo. Książka, którą dzisiaj chciałam Wam pokazać właśnie taka jest. Przyznam szczerze, że gdybym tego typu książki, pisane w taki sposób miała na studiach umiałabym dzisiaj więcej, uczyłabym się szybciej i więcej bym zapamiętała.

Autor: dr Dean Burnett
Tytuł: "Gupi muzg”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 12.10.2016
Liczba stron: 376
Kategoria: literatura popularnonaukowa


O KSIĄŻCE


Na pewno każdy z nas miał kiedyś taką sytuację, że wszedł do jakiegoś pomieszczenia "po coś" ale zupełnie nie pamiętał po co lub kiedy spotkał "kogoś" na ulicy ale zupełnie nie potrafił przyporządkować twarzy do imienia i nazwiska. Chyba zgodzicie się ze mną, że takie sytuacje są naprawdę frustrujące - i to bardzo. Ale dlaczego tak naprawdę się dzieje? Czemu z głowy uciekają nam właśnie takie informacje, właśnie w taki sposób i właśnie w takich momentach? Co ważny czy my zwykli ludzie możemy jakoś z tym walczyć? Czy możemy opanować nasz mózg i jakoś to zmienić? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce dr Deana Burnett "Gupi muzg".


MOJA OPINIA


Dr Dean Burnett to znanym brytyjskim neurologiem, który od dawna tłumaczy i opisuje zagadnienia związane  z naszym mózgiem na podstawie wielu badań i naukowych faktów. Jest on również znanym i ceniony wykładowcą, wykładającym na Uniwersytecie w Cardif. Patrząc na ten krótki opis autora mogłoby się zatem wydawać, że na stronach książki czeka na nas kolejny stricte naukowy wykład pełen często niezrozumiałych naukowych zwrotów, nie zrozumiałych dla zwykłych ludzi. Nie martwcie się jednak! Nic bardziej mylnego, o tuż ta książka będzie dla Was naprawdę pozytywnym zaskoczeniem. Jeśli nie do końca jesteście przekonani to musicie wiedzieć, ze dr Burnett w wolnych chwilach występuje jako komik i to właśnie w tym klimacie utrzymuje swoją książkę "Gupi muzg". Dzięki temu otrzymuje on naprawdę rewelacyjną treść  mieszając naukę z zabawą. Ta książka jest zatem doskonałym połączeniem dwóch talentów dr Burnetta, którymi niewątpliwie są wiedza medyczna i talent komiczny.


"Gupi muzg" to naprawdę rewelacyjna pozycja naukowa, która napisana jest w naprawdę fajny, zabawny i przystępny sposób przybliżając nam naukowe zagadnienia związane z naszym mózgiem. Mimo, że opisuje nie łatwe tematy i zagadnienia pisana jest w bardzo lekki sposób, tak że w kilku miejscach naprawdę śmiałam sie w głos. Wszystko dzięki pomysłowi - dodajmy cudownemu pomysłowi, aby fakty naukowe przekazywać czytelnikom z humorem bo to jest niewątpliwie największa zaleta tej publikacji.

Czytając właśnie takie książki naprawdę można się czegoś nauczyć i wiele zapamiętać. Gdyby wszystkie książki naukowe pisane były w ten sposób znacznie łatwiej byłoby się uczyć i zdobywać nową wiedzę. Żałuję, że nie miałam takich książek na studiach (szczególnie na tych najmniej lubianych zajęciach) bo o ile łatwiej i spokojniej mogłabym je skończyć. Z chęcią wtedy siadałabym do nauki, pochłaniając tego typu książki jedna za drugą. 

Uwierzcie mi dzięki humorowi i dobrej zabawie naprawdę możemy się czegoś nauczyć, nawet czegoś tylko pozornie bardzo trudnego. Można zachęcić do nauki i zdobywania nowej często trudnej wiedzy? Można! Trzeba tylko chcieć i mieć na to tak rewelacyjny pomysł!Za możliwość przeczytania "Gupi Muzg" pragnę podziękować wydawnictwu Feeria Young
Książkę zakupić możecie na stronie EMPIKU.

_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

3 komentarze:

 1. Oryginalny tytuł ;-) Sama nie wiem, czy spodobałaby mi się ta pozycja ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja początkowo tez nie byłam przekonana ale po przeczytaniu stwoerdzam, że było warto :)

   Usuń
 2. Tytuł świetny :))))
  A za książką się rozejrzę :)

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !