niedziela, marca 05, 2017

"FATALNA LISTA" | SOBHIAN VIVIAN

fatalna lista

Witajcie,


Tym razem głównym bohaterem jest pewna tytułowa "fatalna lista". Co roku w jednej ze szkół w Mount Washington jest pewna tradycja. W liceum pojawia się lista na której znajduję się 8 imion i nazwisk najbrzydszych oraz najładniejszych dziewczyn w szkole. Wyboru ich dokonuje pewna anonimowa komisja oceniająca, która dziewczyna jest tą najpiękniejszą, a która najbrzydszą. Od tego momentu wskazane na liście osoby znać będzie cała szkoła i zdecydowanie przestaną być anonimowe. Niestety znalezienie się na tej liście nie pozostaje bez konsekwencji dla każdej z dziewczyn, która się na niej znalazła....

fatalna lista

______________________________________________________________________________________________________

Autor: Sobhian Vivian
Tytuł: "Fatalna Lista”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 01.03.2017
Liczba stron: 384
Kategoria: literatura młodzieżowa
______________________________________________________________________________________________________

MOJA OPINIA


"Fatalna lista" to książka skierowana przede wszystkim do młodzieży. Jak zwykle nie brak w niej problemów z którymi często musi zmierzyć się młodsze pokolenie. Co ważne zawiera w sobie morał, który myślę poznać powinien każdy nastolatek.

W książce poznajemy 8 bohaterek, które znalazły się na liście i co ważne każda z nich jest zupełnie inna. Sara jest typem buntowniczej samotniczki. Jennifer walczy z otyłością w przeciwieństwie do Bridget, która jest anorektyczną z obsesją na punkcie swojej wagi. Candace ma bardzo wredny charakter podobnie jak zadufana w sobie Margo, co odróżnia je od Lauren, która jest bardzo skromna i lękliwa. Abby to marzycielka, która żyje w cieniu siostry, która dodajmy nie ma zbyt pochlebnej reputacji. Ostatnia z nich to Danielle, normalna nastolatka, która niestety nie ma zbytnio kobiecych kształtów. Ta różnorodność niewątpliwie jest intrygująca i sprawia, że chcemy wszystkie te osiem dziewczyn lepiej poznać oraz historie, które im towarzyszą.

fatalna lista

Książka pisana jest z perspektywy właśnie tych ośmiu głównych bohaterek. Każdy rozdział poświęcony jest osobno każdej z nich, dzięki czemu możemy poznać je i ich historie bardziej dokładnie. Co ważne możemy także dokładniej poznać wszystkie te osiem różnych charakterów, każdą postać, jej historię, które są bardzo dobrze napisane. Dzięki temu wszystkiemu książkę  czyta się bardzo szybko i z zaciekawieniem.

Podoba mi się kolorystyka okładki do których osobiście mam słabość. Bardzo podoba mi się tutaj połączenie koloru niebieskiego z bordowym. Sama okładka dobrze przedstawia i nawiązuje do tego co znajdziemy w środku.

Swoją drogą osobiście trudno jest mi sobie wyobrazić jak bezmyślnym trzeba być tworząc właśnie tego typu listy. Jak bezduszni i zadufani w sobie potrafią być młodzi ludzie skupiając się tylko na wyglądzie. Przerażające jest to jak często ocenia się ludzi po okładce. Znalezienie się na takiej liście w części z "tymi brzydkimi" może szczególnie kruchą i nieśmiałą dziewczynę bardzo skrzywdzić i wręcz zniszczyć życie. Dlatego też każdy nastolatek powinien tą książkę przeczytać, aby znał konsekwencje swoich czynów i aby dwa razy pomyślał zanim wymyśli coś głupiego 

Książkę serdecznie polecam nie tylko młodzieży ale i starszym czytelnikom. Bez cienia wątpliwości wciągniecie się w historie spisaną na jej kartkach.

fatalna lista


___________________________________________________________________________________________________________

Za możliwość przeczytania "Fatalna Lista" bardzo dziękuję wydawnictwu Feeria Young.
Książkę możecie kupić na stronie Empik.


_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

2 komentarze:

  1. Ja niestety nie mam czasu na książki, ale czytać bardzo lubię. Książka wydaje się ciekawa. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ostatnio wolę takie książki..bez elementów historii i zbędnego skupiania się. Tematyka brzmi dla mnie mocno młodzieżowo ale zostawia cień ciekawości :)

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !