niedziela, marca 12, 2017

"NAJPIĘKNIEJSZA W ŚWIECIE" | SARAH MLYNOWSKI

Najpiękniejsza w świecie

Witam,


Abby oraz jej młodszy brat Jonah wraz z rodzicami przeprowadzają się do Smithville. Nowe miejsce zamieszkania jest dla dziewczyny jakby zupełnie oderwane od rzeczywistości. Dla niej wszystko jest tutaj zupełnie na opak. Wszystko jest nie tak jak powinno być, zaczynając od gry w berka, poprzez nazwę biblioteki, a kończąc na sposobie jedzenie kanapek z masłem orzechowym i bananami. Jednak pewnego dnia jej młodszy brat odkrywa w piwnicy ich domu stare lustro. Nie jest to jednak zwykłe standardowe lustro, bo to przecież było by za proste. To stare lustro teleportuje rodzeństwo do świata baśni. Jest to dla nich niemały szok, gdy nagle ze starej piwnicy w jednej chwili przenoszą się w zupełnie inne miejsce. Co gorsza nim dotrze do nich co tak naprawdę się stało i gdzie się znajdują zdążą sporo namieszać na kartach starej baśni.

______________________________________________________________________________________________________

Autor: Sarah Mlynowski
Tytuł: "Magiczne Lustro. Najpiękniejsza w świecie”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 15.03.2017
Liczba stron: 176
Kategoria: opowiadania, opowieści
______________________________________________________________________________________________________

Najpiękniejsza w świecie


Zacznę wyjątkowo od okładki bo ona moim zdaniem już na dzień dobry zdradza czego możemy spodziewać się w środku. Dziewczynka, jabłko i krasnoludki? Nie ma chyba nikogo komu od razu ten obrazek nie skojarzyłby się z bajką o Królewnie Śnieżce. Okładka jest kolorowa i taka idealna dla małych czytelników, a u dorosłych przynosząca uśmiech na twarzy.

Autorka w idealny sposób odtworzyła starą, dobrze nam znaną baśń. Dzięki takiemu zabiegowi już zanim otworzymy książkę możemy powiedzieć, że znamy bohaterów, a przynajmniej ich większość, wiemy kim są i jaka jest ich historia oraz powiązania. Jednak mimo tej wiedzy książkę czytamy z zaciekawieniem i zainteresowaniem co nowego może im się jeszcze wydarzyć. Bo bajka nie do końca jest dokładnie taka jaką znamy, zaczynając chociażby od imion krasnoludków czy charakterów i postaw postaci.


Najpiękniejsza w świecie

Tym razem książka skierowana jest dla młodszych czytelników ale myślę, że i dorosłym się spodoba, bo fajnie jest czasami trochę oderwać się od starej rzeczywistości i na chwilę stać się dzieckiem. Co ważne nie jest pisana typowo dla małych dzieci w jakby to powiedzieć "dziecinny sposób", dzięki czemu odnajdzie się w niej również starszy czytelnik. Jest to naprawdę cudowna opowieść urokliwa, dowcipna, pełna takiego wewnętrznego ciepła i jak każda bajka z morałem i przesłaniem.

Podsumowując: zakochałam się w tej serii, a to dopiero początek! Uwielbiam bajki i magiczne opowieści więc bez wahania zdecydowałam się przeczytać tą ale i kolejną część. Polecam zdecydowanie na chwile wytchnienia, odpoczynku i oderwania od szarej rzeczywistości. 


Najpiękniejsza w świecie

___________________________________________________________________________________________________________

Za możliwość przeczytania "Magiczne lustro. Najpiękniejsza w świecie" bardzo dziękuję wydawnictwu Feeria Young.
Książkę możecie kupić na stronie Empik.


_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

2 komentarze:

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !