czwartek, czerwca 08, 2017

"MOCNE PLECY JAK USTAWIĆ SIĘ NA CAŁE ŻYCIE" | FREDERIC SROUR, EMMANUELLE TEYRAS

Witajcie,


Od kiedy zaczęłam pracę biurową zaczynam mieć problemy z kręgosłupem. Często bolą mnie ramiona, szyja, lędźwie czy krzyż. Kilka razy zdarzyło się nawet, że z powodu bólu kręgosłupa nie mogłam chodzić i prostować się co skończyło się kilkudniowym zwolnieniem. W związku z powyższym, kiedy otrzymałam propozycję recenzji książki "Mocne plecy jak się ustawić na całe życie" nie wahałam się ani chwili.

______________________________________________________________________________________________________

Autor: Frederic Srour i Emmanuelle Teyras
Tytuł: "Uwięzione”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 27.05.2017
Liczba stron: 128
Kategoria: poradnik
______________________________________________________________________________________________________
Autorami książki są francuski kinezyterapeuta i ergonomista oraz bardzo zdolna rysowniczka, która rysuje m.in do czasopism, książek czy reklam. Sami widzicie, że z takiego połączenia zdecydowanie musiało wyjść cos bardzo fajnego.

"Mocne plecy jak ustawić się na całe życie" to bardzo zabawna i napisana w bardzo przystępny sposób książka, która zawiera w sobie mnóstwo porad pokazujących w jaki sposób dbać o nasze plecy. Co ważne nie jest to tradycyjny poradnik z wypisaną sucho punkt po punkcie teorią, przy której zasypia się po 30 minutach czytania. Dzięki umieszczonym na każdej stronie zabawnym ilustracją książka nabiera lekkości i przejrzystości.
Na stronach książki znajdziemy proste porady pokazujące ćwiczenia, ruchy i pozycje, które w skuteczny sposób uchronią i zadbają o nasz kręgosłup. Wystarczy naprawdę niewiele zmienić, aby zauważalnie poprawić kondycję naszego kręgosłupa. Wszystko dzięki odpowiednim ćwiczeniom i odpowiedniemu sposobowi ruszania się. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele codziennych czynności wykonujemy w sposób szkodzący naszemu kręgosłupowi przy schylaniu się, podnoszeniu ciężarów ale i przy czytaniu książki, wieszaniu prania, prowadzeniu auta czy pracy przy komputerze. Posiadając tą książkę poznamy mnóstwo napisanych w bardzo zabawny sposób jak wykonywać wszystkie te czynności w sposób prawidłowy za co bez wątpienia podziękuje nam nasz kręgosłup.

"Mocne plecy czyli jak ustawić się na całe życie" oprócz bardzo fajnego wnętrza ma również bardzo fajną i cieszącą oko okładkę, która już na wstępie kojarzy się bardziej z komiksem niż nauką i medycznymi poradami. Zdecydowanie i bez wątpienia zachęca do tego aby poznać jej wnętrze.

Nie da się więc ukryć, że po tą książkę każdy powinien sięgnąć. Co ważne będzie to prezent bardziej dla naszego kręgosłupa niż dla nas za co zdecydowanie sam nam od razu podziękuje.___________________________________________________________________________________________________________

Za możliwość przeczytania "Mocne plecy jak ustawić się na całe życie" bardzo dziękuję wydawnictwu Feeria Young.
Książkę możecie kupić na stronie Empik.


_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

2 komentarze:

  1. Fajna książka :) Warto do niej zerknąć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szczerze to bardzo przydałaby mi się taka książka na obecną chwilę ;)

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !