niedziela, sierpnia 23, 2015

GOŁDAP (DUŻO ZDJĘĆ)

Witajcie,


Na zakończenie postów na temat ciekawych miejsc w Gołdapi i okolicy, chciałabym Wam opowiedzieć trochę o samej Gołdapi. Pięknej uzdrowiskowej Krainie Łowców Przygód. Przejrzałam także wszystkie moje zdjęcia i wybrałam te, które udało mi się zrobić bezpośrednio w samej Gołdapi. Myślę, że będzie to takie miłe zakończenie podsumowujące ostatnie posty.

FONTANNA W PARKU MIEJSKIM
   
ZEGAR SŁONECZNY
   
Gołdap jest miastem uzdrowiskowym, leżącym w województwie warmińsko - mazurskim. Dzięki niepowtarzalnym walorom klimatycznym, najczystszemu powietrzu w Polsce oraz zasobom borowinowym, miasto zyskało status uzdrowiska. Jako uzdrowisko klimatyczno-borowinowe oferuje usługi lecznictwa w zakresie schorzeń narządów ruchu, reumatycznych, stanów pourazowych oraz niektórych chorób układu oddechowego i nerwowego, a także chorób kobiecych. 

JEZIORO GOŁDAPSKIE
   
TĘŻNIE
   Oprócz jezior i czystego powietrza, z czego słyną Mazury, w Gołdapi możemy znaleźć również cząstkę gór. Gołdap jest bowiem również ośrodkiem narciarskim, dzięki Pięknej Górze. To właśnie na jej stokach w Centrum Sportowo - Rekreacyjnym Piękna Góra utworzono ponad 2000 m tras zjazdowych oraz 5 wyciągów narciarskich. Dodatkowo skorzystać można także z ponad kilometrowego toru saneczkowego.

PIĘKNA GÓRA
   
PIĘKNA GÓRA
   
PIĘKNA GÓRA
   
PIĘKNA GÓRA
   
Na terenie Gołdapi znajdziemy wiele zabytków. Starych i historycznych kościołów, kwater wojennych, historycznych budynków, pomników przyrody i naprawdę wiele zadziwiających historii wartych poznania i odkrycia. Jako niedawna mieszkanka Łodzi, szczerze polecam Wam, abyście odwiedzili to miasto. Odczucia są naprawdę wyjątkowe. Przyjeżdżając tu widziałam jak to miasto się zmienia i rozwija. W Gołdapi można na pewno wypocząć i odetchnąć od codzienności.

WIEŻA CIŚNIEŃ
   
JEZIORO GOŁDAPSKIE
   
JEZIORO GOŁDAPSKIE

Jak dla mnie czas tutaj zwalnia i choć wszyscy mamy do dyspozycji te same 24 godziny w ciągu doby, tu mam wrażenie jakby tego czasu było więcej.


Jak na razie kończę serię postów o Gołdapi. Myślę jednak, że wrócę do niej w przyszłości. Przypomnę Wam te wszystkie piękne miejsca i pokaże nowe bo to oczywiście nie wszystko co Gołdap ma do zaoferowania. Jest tutaj jeszcze wiele pięknych miejsc i zakątków wartych odkrycia.
KARTACZE, KTÓRE KONIECZNIE TRZEBA ZJEŚĆ BĘDĄC W GOŁDAPI - LOKALNY PRZYSMAK
   

Może zainteresują Was, któreś książki?

__________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

2 komentarze:

  1. piękne zdjęcia, kiedyś tam byłam ale od tego czasu minęło co najmniej 10 lat, smaku kartaczy nigdy nie zapomnę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie, bardzo dużo zdjęć, ale dzięki temu można zaznajomić się dokładnie z miastem - wizualna relacja jest bardzo zachęcająca do pobytu w uzdrowisku. Można połączyć turystykę i zdrowie w jednym :)

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !