wtorek, października 20, 2015

"WODOSPADY CIENIA. ODRODZONA" | C.C. HUNTER

WODOSPADY CIENIA. ODRODZONA

Witajcie,


W kolejnej odsłonie z wydawnictwem Feeria Young poznajcie Dellię, która jest wampirzycą z Wodospadów Cienia. To kolejna książka w stylu fantasy, który zdarzyło mi się już kilka razy czytać. Jeszcze raz dziękuję za możliwość otrzymania i przeczytania po raz kolejny książki.

FABUŁA


Delia jest dziewczyną z ciętym językiem, która nie lubi okazywać emocji. Dla niej to właśnie emocje i łzy są oznaką słabości i strachu. Przed tym wzbrania się najmocniej. Jej życie podzielić możemy na dwa etapy przed i po przemianie. Przed przemianą Dalia miała idealne życie. Była zwykłą nastolatką z cudowną rodziną, chłopakiem, na którego zawsze mogła liczyć i świetlaną przyszłością, którą roztaczało przed nią życie. Potem przyszła jednak przemiana i jej życie całkowicie się zmieniło. Straciła wszystko co było dla niej ważne.

W tym czasie jedynym schronieniem stały się dla niej Wodospady Cienia. Taka nazwę, nosiło miejsce, a w zasadzie schronienie, gdzie nastolatki z nadprzyrodzonymi siłami uczą się żyć, funkcjonować i wykorzystywać swoje zdolności. To właśnie tam po przemianie trafia Dellia i poznaje swoje przyjaciółki Kylię i Mirandę

W Wodospadach cienia Dellia bardzo szybko się klimatyzuje i rozpoczyna treningi do organizacji JBF. Pragnie być agentką i łapać przestępców. Treningi pochłaniają ją całkowicie, do tego stopnia, że nie życzy sobie, aby cokolwiek i ktokolwiek jej przeszkadzało i odrywało od ściśle wytyczonego celu.

WODOSPADY CIENIA. ODRODZONA

Jeśli już mowa o "kimkolwiek"...


Na drodze Delli staje przystojny zmiennokształtny Steve, który skutecznie odciąga ją od wspomnianych treningów do JBF. Ze wszystkich sił pragnie on przebić się przez solidny mur, który wybudowała wokół siebie Dellia. Na domiar złego nagle i tak naprawdę nie wiadomo skąd pojawia się wampir Chase. Co ciekawe Delia ewidentnie skądś go zna, lecz nie potrafi sobie przypomnieć skąd. Dobrze zna szczególnie jego zapach. 

Pozostaje więc jedno pytanie - kogo wybierze Dellia?


Jakby tego było mało do mieszanki treningów i "trójkąta miłosnego" dołącza jeszcze pewna tajemnica rodzinna, która wychodzi na jaw, tak naprawdę zupełnie przez przypadek.

Co to za tajemnica i jak poradzi sobie z nią Dellia?


WODOSPADY CIENIA. ODRODZONA

MOJA OPINIA


Autorka na stronach książki zdecydowanie nie daje nam powodów do nudy. Tak prowadzi akcję, że kolejne zdarzenia są coraz bardziej intrygujące, niepowtarzalne i porywające. Książka jest mieszanką wielu emocji: śmiechu i radości ale przede wszystkim smutku, złości i miłości. Tym razem jednak opisany wątek miłosny nie jest gorący i namiętny. Opisy są tu zdecydowanie stonowane. 

Przyznam się szczerze, że na samym początku, po przeczytaniu kilku stron książka nie przemówiła do mnie. Musiałam odłożyć ją na kilka dni i spróbować ponownie do niej wrócić. To był bardzo dobry pomysł ponieważ dzięki temu miałam możliwość poznać Dellię, bohaterkę bardzo skomplikowaną i zamknięta w sobie. Cieszę się, że odkryłam taką gęsta od emocji fabułę, ciekawą i dobrze skonstruowaną, zaskakującą z każdym wątkiem. Podobali mi się bohaterowie, a szczególnie Dellia. Choć czasami postępowała nie do końca mądrze to jednak coś mi się w niej podobało. Intrygujące jest również zakończenie, które stanowi swoistą zachętę do poznania dalszych losów bohaterów.

WODOSPADY CIENIA. ODRODZONA

Muszę jednak przyznać, ze książka była ciekawa ale nie porwała mnie aż tak bardzo. Być może wynika to z faktu, że tematy wampirów i ich romansów trochę mi się już przejadły. Po serii "Zmierzchu" temat "wampirych romansów" jest po prostu w kółko maglowany i maglowany. Nie zrozumcie mnie źle jednak powoli tego typu tematy zaczynają mi się przejadać. Może to dlatego.

Książka jest na pewno dobrą pozycją na długie jesienne wieczory, chociażby dlatego, że ma aż 424 strony.Wciąga i odrywa nas od tej zimnej i mokrej jesiennej rzeczywistości przenosząc w zupełnie inny świat.

Dodając błąd do błędu nie otrzyma się wyniku bezbłędnego.

WODOSPADY CIENIA. ODRODZONA

WODOSPADY CIENIA. ODRODZONA

Za możliwość przeczytania "Odrodzonej" pragnę podziękować wydawnictwu Feeria Young
Książkę zakupić możecie na stronie EMPIKU.

__________________________________________

POZDRAWIAM KATARZYNA

10 komentarzy:

 1. Nie znam tej pozycji .Mimo długiego i żmudnego do przebrnięcia wstępu chętnie bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. ja czasami też ale ostatnio jest tego już przesyt

   Usuń
 3. nie czytałam, więc wszystko przede mną ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam poprzednie części i bardzo mi się podobały. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Również kocham tę książkę i mam pytanie: Gdzie mogę ściągnąć (bez płacenia) jej 3 część Niewypowiedziana? Sprawdzałam na chomiku ale nie ma
  P.S To chyba była Della a nie Delia

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !