niedziela, marca 26, 2017

"NIGDY NIE JESTEŚ SAMA" | RENATA ADWENT

Witam,


Książka opowiada o Anieli, siostrze bliźniaczce Róży, która wychowała się w raczej babskiej rodzinie wraz z dwoma siostrami Milką i Agatą, mamą i babcią. Niemniej jednak Aniela bardzo różniła się od wszystkich swoich trzech sióstr. Należała raczej do typu bardziej kłopotliwego dziecka, które notorycznie ładowało się w kłopoty. Mówi się, że bliźniacze rodzeństwo jest ze sobą mocno związane, będąc do siebie podobnymi nie tylko pod względem wyglądu ale i upodobań, charakteru czy sposobu odczuwania wielu emocji. Niestety przypadek Róży i Anieli jest inny. Dziewczyny od zawsze ze sobą rywalizowały, a wręcz przeciwnie - robiły wszystko aby zaszkodzić tej drugiej. Wszyscy z początku uważali, że są to tylko niewinne dziecięce spory, jak to często bywa  w przypadku rodzeństwa. Jednak nikt niestety nie przypuszczał jak poważne może to nieść za sobą konsekwencje, które doprowadzają w efekcie do choroby psychicznej Anieli i ogromnej nienawiści. Dziewczyna uciekła więc od całej rodziny na drugi koniec świata, gdzie znalazła miłość i spokój, która ja uratowała. To właśnie ona zburzyła mur, który szczelnie wokół siebie zbudowała. To uczucie dało jej nadzieję na szczęście i pozwoliło po latach wrócić do domu.
______________________________________________________________________________________________________

Autor: Renata Adwent
Tytuł: "Nigdy nie jesteś sama”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 15.03.2017
Liczba stron: 416
Kategoria: romans, literatura obyczajowa
______________________________________________________________________________________________________

Renata Adwent

W książce poznajemy same początki budowania się rodziny Anieli, zaczynając aż od młodości matki, poprzez dzieciństwo, dorastanie a wreszcie dorosłość wszystkich sióstr. Dzięki temu dobrze poznajemy losy, życie i charaktery bohaterów. Poznajemy rozważną Agatę, przebojową Milkę, utalentowaną Różę no i oczywiście samą Anielę. Co ważne choć wszystkie trzy są sistrami to jednocześnie są od siebie tak bardzo rożne. Ta różnorodność i to, że postacie są tak barwne i dobrze napisane tylko dodają urokowi książce, dzięki czemu czyta się ją w większym zainteresowaniem. Niestety mimo więzi, która powinna łączyć Anielę ze swoją siostrą bliźniaczką oraz pozostałymi siostrami, Aniela czuła się na swój sposób inna, samotna i opuszczona. Przez większość czasu odpychały się wzajemnie z Różą i traktowały zupełnie jakby były wrogami. Muszę przyznać, że rzadko się zdarza, właśnie taka relacja wśród bliźniaczego rodzeństwa. Zazwyczaj mówi się, że bliźniaków łączy specyficzna więź. Potrafią rozumieć się bez słów i współodczuwać własne problemy i przeżycia. To pierwsze moje spotkanie przed takim zobrazowaniem tematu.


"Nigdy nie jesteś sama" skupia się w pierwszej kolejności na emocjach. Dlatego też w książce bardzo rozbudowane są wszystkie emocje, które odczuwają i przeżywają bohaterowie oraz relacje jakie je łączą. Są jednocześnie bardzo dobrze i szczegółowo opisanie co najdrobniejszych szczegółów. Dobrze opisane i wytłumaczone są również decyzje jakie podejmują oraz towarzyszące im emocje i zachowania. Wszystko to dobitnie pokazuje jak dużo pracy autorka włożyła w emocjonalną stronę całej powieści. Jak szczegółowo i dokładnie przyłożyła się do opisanie relacji i więzi zachodzących w rodzinie Anieli.

Sama książka mimo tak rozbudowanej sfery emocjonalnej i poruszaniu  momentami ciężkich tematów pisana jest prostym i zrozumiałym językiem. Lekkość pisania autorki sprawia, że całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Okładka książki kojarzy mi się z wiosną. Jest soczyście zielona i bardzo estetyczna. Już na wstępnie sprawia, że warto się nią zainteresować i sięgnąć po nią z półki w księgarni. Kiedy dodatkowo przeczytamy krótki opis fabuły znajdujący się na tyle okładki bez wahania będziemy chcieli ją kupić i przeczytać.

Podsumowując: Zdecydowanie zachęcam Was do poznania świata jaki wykreowała nam autorka Renata Adwent. To książka, która porwie Was w swój świat i pozwoli na chwile oderwać się od codzienności. 

Renata Adwent

___________________________________________________________________________________________________________

Za możliwość przeczytania "Nigdy nie jesteś sama" bardzo dziękuję wydawnictwu Feeria Young.
Książkę możecie kupić na stronie Empik.


_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

1 komentarz:

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !