niedziela, października 02, 2016

"CHŁOPAK Z SĄSIEDZTWA" | KASIE WEST

Witajcie,


Przyznam szczerze, że bardzo ucieszyłam się na możliwość przeczytania "Chłopak z sąsiedztwa" szczególnie po "Chłopak na zastępstwo", którą miałam przyjemność ostatnio recenzować, autorstwa właśnie Kasie West. Dodatkowo muszę się pochwalić, że na okładce książki znajdzie się logo mojego bloga. Jestem niesamowicie szczęśliwa i dumna z tego faktu. Dlatego też nie mogę doczekać się oficjalnej premiery, która już 12 października. Sprawdźmy zatem PRZEDPREMIEROWO co tym razem przygotowała dla nas Kasie West.

Autor: Kasie West
Tytuł: "Chłopak z sąsiedztwa”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 12.10.2016
Liczba stron: 350
Kategoria: literatura młodzieżowa, romans

FABUŁA


Główną bohaterką jest Charlie Reynolds, która straciła mamę będąc malutką dziewczynką i to niestety miało znaczący wpływ na jej dalsze życie i podejmowane decyzje. Pozostali jej tylko troje braci, ojciec i najlepszy przyjaciel Bradem, który stał się wręcz członkiem rodziny i poniekąd jej czwartym bratem. Niestety przez śmierć matki nie miała, żadnego kobiecego wzorca, matki na której mogłaby się wzorować, której mogłaby się zwierzyć i  do której zawsze mogłaby się przytulić. Pozostali jej sami mężczyźni - ojciec i niesforni bracia,  którzy zdecydowanie nie pomagają w odkrywaniu kobiecego pierwiastka i kobiecej natury. Staje się więc chłopczycą, zatracając gdzieś swoją kobiecość, a typowe "dziewczyńskie" tematy są zdecydowanie nie dla niej. Charlie nie maluje się ni nie kupuje starty modnych ciuchów. Mimo wszystko jest jednak radosną  i pełną energii dziewczyną, która tak łatwo się nie poddaje.

Bardzo duże znaczenie w jej życiu odgrywa jej przyjaciel Bradem. To właśnie z nim odreagowuje wszystkie stresy podczas wieczornych rozmów przy płocie. Jest on takim jej przyszywanym bratem, który wie o niej niemal wszystko i który mieszka w domo obok. Niestety chłopak nawet nie domyśla się, że Charlie  jest w nim zakochana, a ona za żadne skarby nie chce mu tego zdradzić.

Pewnego dnia Charlie dostaje kolejny już 3 mandat w tym miesiącu. Tym razem za przekroczenie prędkości o 25 kilometrów.  Zostaje zatem zmuszona do znalezienia dorywczej pracy. Los sprawia, że trafia do butiku, w którym rządzi dość ekscentryczna szefowa. Wszystko to sprawia, że Charlie zaczyna się zmieniać. Na czym będzie polegać ta zmiana i jak ona na nią wpłynie?MOJA OPINIA


Przyznam szczerze, że bardzo ucieszyłam się na możliwość przeczytania tej książki szczególnie po lekturze "Chłopaka na zastępstwo". Uwielbiam właśnie takie lekkie i przyjemne książki, kiedy przy lekturze nie muszę się niczym martwić, niczym przejmować i niczego tak dogłębnie domyślać. Takie właśnie czytanie jest dla mnie przyjemnością i przynosi mi relaks. "Chłopak z sąsiedztwa" jest właśnie taką książką, a ja takie książki uwielbiam i połykam w całości.

W "Chłopaku z sąsiedztwa" bardzo polubiłam bohaterów, z resztą naprawdę nie da się ich nie lubić. Najfajniejsza jest oczywiście główna bohaterka, bo ja bardzo lubię takie typy chłopczyc. Sama jak byłam mała bawiłam się autkami , skakałam po drzewach, często skręcałam kostki i najchętniej spędzała czas w towarzystwie mojego taty i dziadka. Charlie nie jest oczywiście idealna bo nie ma ludzi idealnych. Jak każdy z nas podejmuje często złe i niewłaściwe decyzje. W ten sposób bowiem poznaje samą siebie bo na taki właśnie jest etapie.

Główna bohatera nie umniejsza przy tym znaczenia pozostałym bohaterom, którzy są równie ciekawi jak Charlie. Nie są jedynie jej tłem i naprawdę wzbudzają u czytelnika sympatię. Barden, jej najlepszy przyjaciel jest również tytułowym bohaterem. Łączy go z Charlie prawdziwa przyjaźń, która z biegiem czasu i wydarzeń zaczyna się zmieniać. To zobrazowanie takiego fajnego etapu rodzącego się gdzieś tam uczucia, któremu towarzyszą często zabawne momenty. W tej próbie zachowania swojej prawdziwej przyjaźni i próby poradzenia sobie z tym co się dzieje potrafią często rozśmieszyć ale i wzruszyć. Wszystkie postacie z książki są wiarygodne i prawdziwe. Mają ludzkie, przyziemne problemy przez co lepiej się z nimi utożsamiamy. 

Historia Charlie jest taką trochę opowieścią o Kopciuszku i brzydkim kaczątku w jednym, które nagle okazuje się być przepięknym łabędziem. To kolejna historia o pięknej miłości, która trzeba przyznać ma równie piękną okładkę. Jest świeża, radosna i optymistyczna, Osobiście na pewno zwróciłabym na nią uwagę na półce sklepowej.

Bardzo podoba mi się ta książka ponieważ jest taka "ciepła" i przepełniona pozytywną energią. Idealna na jesienne wieczory z kubkiem ciepłego kakao w ręce, sprawiająca, że chce się jej czytać więcej i więcej. "Chłopak z sąsiedztwa" zdecydowanie intryguje i zaskakuje za pośrednictwem  prawdziwych i "ludzkich" historii.Za możliwość przeczytania "Chłopak z sąsiedztwa" pragnę podziękować wydawnictwu Feeria Young
Książkę zakupić możecie na stronie EMPIKU.


_____________________________________________
POZDRAWIAM KATARZYNA

2 komentarze:

  1. Bardzo chciałabym przeczytać tą książkę, pierwsza mnie ominęła niestety :( Wydaje się idealnym wyborem tego czego szukam aktualnie :D

    Pozdrawiam, Jabłuszkooo :)
    http://jabluszkooo.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj nie wiem czy bym się na nią skusiła :)

    OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !