niedziela, kwietnia 30, 2017

"DZIKIE SERCA" | SUZANNE YOUNG

Witajcie,


„Dzikie serca” opowiada historię nastolatki Savannah, która chodzi do szkoły dla trudnej młodzieży Brooks Academy. Znalazła się tam po pewnym incydencie, kiedy to pewnego dnia jej obecny wtedy chłopak obraził jej niepełnosprawnego braciszka. W obronie brata dźgnęła go więc ołówkiem, przebijając mu rękę na wylot. Nie da się nie zauważyć, że życie Savannah nie należy do łatwych i tych usłanych różami. Matka porzuciła ją i jej młodszego brata, a ojciec ciągle pije. Przez to wszystko, de facto sama musi zajmować się obojgiem i cały dom jest na jej głowie. Pewnego dnia poznaje jednak Camerona, który powoli stara się do niej dotrzeć i przebić mur, który szczelnie wokół siebie wybudowała, odgradzając się od świata i wszelkich uczuć. To co pomiędzy nimi powstaje rodzi się powoli. Niestety i tym razem życie rzuca jej pod nogi kolejne kłody. W budowaniu relacji z Cameronem i w ich zbliżaniu się do siebie skutecznie przeszkadza im jej mściwy były, który tak łatwo nie da o sobie zapomnieć. Jakby tego było mało ciotka ze wszystkich sił stara się odebrać Savannach jej braciszka.

______________________________________________________________________________________________________

Autor: Suzanne Young
Tytuł: "Dzikie serca”
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 26.04.2017
Liczba stron: 264
Kategoria: literatura młodzieżowa
______________________________________________________________________________________________________


MOJA OPINIA


„Dzikie serca” to naprawdę bardzo zaskakująca i intrygująca książka pełna emocjonalnych wątków. Na pewno nie należy do łatwych opowieści, jednak musimy zdawać sobie sprawę, że nie zawsze jest tak pięknie i kolorowo jakbyśmy chcieli. To opowieść trudna  o dziewczynie, która nie ma łatwego życia i która będąc bardzo młodą osobą doświadczyła już naprawdę bardzo wielu przykrości. Niemniej jednak potrafi zaimponować czytelnikowi siłą i odwagą, która od niej bije i którą na co dzień wykazuje. Mimo wielu przeciwności i licznych problemów nie poddaje się i dalej walczy o swoje szczęście i lepsze życie.

Savannah praktycznie sama zajmuje się domem, opieką nad ojcem i młodszym braciszkiem, odrzucając wszelką pomoc, którą ktoś jej oferuje. Swoją drogą podoba mi się jak idealnie wykreowana jest więź, która łączy to rodzeństwo. Siostra bardzo kocha swojego chorego brata i gotowa jest zrobić i oddać dla niego wszystko. To mocna i silna więź, której nie jest w stanie nikt i nic rozerwać. Na stronach książki bardzo dobrze widać jak bardzo Savannah kocha swojego brata i że w każdej chwili gotowa jest bez zastanowienia stanąć w jego obronie. Osobiście cenię sobie takie więzi. Zachwycają mnie, podziwiam je i lubię o nich czytać.


Nie da się nie zauważyć, że wyróżniającym się tematem w książce jest taka prawdziwa przyjaźń, pokazywana na każdym kroku. Przyjaźń, w której wszyscy wzajemnie się wspierają i w której każdy na każdego może bezwarunkowo liczyć. Przyjaciele, których na pewno chciałby mieć każdy, którzy gotowi są zawsze pomóc i na których zawsze można liczyć oraz przyjaciele w których zawsze i bezwarunkowo ma się oparcie. Taka właśnie jak przyjaźń Savannah z Rethą i Travisem. Ta przyjaźń jest pełna i całkowita w przeciwieństwie do przyjaźni z Cameronem, która jest zdecydowanie bardziej delikatna i subtelna. To dopiero początkowy etap, kiedy przyjaźń dopiero zaczyna się budować, a wszystko dzieje się spokojnie, powoli i bez pośpiechu. Oczywiście jest jeszcze przyjaźń pomiędzy rodzeństwem, które jest sobie całkowicie oddane i pomiędzy, którym istnieje bardzo silna siostrzano braterska więź.

Niestety tym razem okładka nie przypadła mi do gustu. Podoba mi się wnętrze ale raczej nie skusiła bym się na tę książkę tylko po samej okładce. Nie wiem jak to dokładnie opisać ale to nie są moje klimaty.


Książka „Dzikie serca” to naprawdę piękna książka, niesamowicie intrygująca i inspirująca. Osobiście zdecydowanie polecam książkę i uważam, że każdy powinien ją choć raz przeczytać, żeby wiedzieć, że choć nie zawsze jest pięknie i kolorowo to nie wolno się poddawać i trzeba walczyć.


___________________________________________________________________________________________________________

Za możliwość przeczytania "Dzikie serca" bardzo dziękuję wydawnictwu Feeria Young.
Książkę możecie kupić na stronie Empik.


6 komentarzy:

 1. Książka dodająca otuchy. Może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno ta książka jest bardzo ciekawa. Intrygująca fabuła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się bardzo ciekaw propozycja :) Mi akurat okładka się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że naprawdę warto ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiadać na komentarze bezpośrednio pod postami ;)
Dziękuję za wszystkie komentarze :)
Będzie mi miło jeśli zaobserwujesz - daj znać a się odwdzięczę !